SSK nabyła wyłączne prawa do sprzedaży systemu finansowego CMFC

SSK S.A. zawarła umowę z CMFC Finance Software GmbH – jednym z czołowych europejskich dostawców systemów finansowych dla dużych i średnich firm, na mocy której posiada wyłączne prawa do sprzedaży, wdrażania i rozwoju oprogramowania finansowego CMFC na terenie Polski.

Od roku 1991 system jest rozwijany przez zespół polskich programistów, jednakże ze względu na niedojrzałość krajowego rynku (słabo rozwinięta bankowość elektroniczna, skromna oferta instrumentów finansowych) był oferowany i wdrażany głównie na terenie Niemiec, m.in. w TUI, Quelle, Thyssen Krupp, 3 M, Procter & Gamble.

Głównym zadaniem systemu CMFC jest szybkie, precyzyjne i wiarygodne określenie stanu finansów przedsiębiorstwa – pozwala na bieżący dostęp do wszelkich informacji niezbędnych do podejmowania decyzji, niezależnie od liczby dokonywanych transakcji finansowych, czy też zakresu stosowanych instrumentów finansowych.

System CMFC, poprzez system bankowości elektronicznej, zapewnia automatyczną aktualizację danych dot. operacji bankowych i wskaźników finansowych oraz ich wprowadzanie do systemu finansowo-księgowego. Dzięki integracji z programami MS Office pozwala na łatwe i szybkie tworzenie raportów oraz analiz.

Po wdrożeniu CMFC osoby odpowiedzialne za zarządzanie finansami posiadają pełne i wiarygodne informacje dotyczące bieżącej płynności finansowej uzyskiwane w czasie rzeczywistym – na podstawie kompletnych i aktualnych danych. Dzięki temu możliwe jest optymalne wykorzystanie wolnych środków pieniężnych. Dodatkowo system pozwala znacząco zmniejszyć nakłady pracy na obsługę rachunków bankowych i operacje księgowe, wyeliminowane zostają również możliwości pomyłek.

Aktualnie system CMFC jest wdrażany w Geant Polska i obejmuje:
ˇ moduł zarządzania instrumentami finansowymi;
ˇ moduł współpracy z systemem księgowym, którego głównym zadaniem jest automatyzacja codziennej obsługi wyciągów bankowych;
ˇ dedykowany moduł zarządzania ryzykiem instrumentów finansowych o zmiennej stopie procentowej, opracowany specjalnie na potrzeby firmy Geant.

Oferta grupy SSK obejmuje: usługi outsourcingu IT, systemy sieciowe, integrację systemów telekomunikacyjnych i informatycznych, implementację systemów finansowych i CRM, usługi internetowe.

http://www.ssk.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry