Stadion Euro 2012 w Second Life

Można już zobaczyć gotowy projekt Stadionu Euro2012 w Second Life, który zaprojektowała agencja FFCreation.

Opracowanie projektu trwało około miesiąca. FFCreation zakłada, że otwarcie nastapi na początku listopada.

Zadanie jest ambitne. Budowanie w SL ogromnych brył a szczególnie krzywizn i owali nie jest łatwe. W budowaniu w świecie SL bardzo pomaga na szczęście brak grawitacji, dzięki czemu niektóre konstrukcje mogą być naprawdę odważne.
Ogranicza jedynie ilość elementów, których można używać. Projektując budowniczy FFCreation muszą zadbać o względną prostotę formy. Żaden z elementów nie może być większy niż 10 metrów. Tekstury, którymi będą pokryte obiekty muszą być ponadto maksymalnie zoptymalizowane pod względem wagi, ma to bowiem wpływ na szybkość wczytywania całego obiektu w grze.

Źródłem inspiracji dla projektu stadionu w SL były przepiękne projekty chińskich stadionów oraz projekty stadionów z RPA a zwłaszcza King Senzangakhona Stadium. FFCreation chce, żeby użytkownik SL odczuł prawdziwy rozmiar stadionu olimpijskiego i dlatego realizuje projekt praktycznie 1:1, gdzie boisko ma rozmiar 90×45.

Stadion Euro 2012 w Second Life 1

Stadion będzie miał nowoczesny, dynamiczny kształt, lekki i świetlisty, z dużą ilością obłych kształtów i szkła. Ma robić wrażenie rozmachem. Trybuny będą ustawione dookoła stadionu – tak jak na stadionach powyżej 20 000 widzów. Stadion posiadać będzie zaplecze biurowe oraz parking podziemny. Przyjazny, futurystyczny i aerodynamiczny kształt stadionu sprzyjać będzie porozumieniu ponad wszelkimi podziałami, taka jest idea projektu. Założeniem jest pełna funkcjonalność Stadionu i jego atrakcyjność. Stadion ma wciąż pozytywnie zaskakiwać odwiedzających swoją nowoczesną infrastrukturą oraz wydarzeniami, które się będą na nim odbywać.

Następnym etapem będzie konstrukcja całego miasteczka sportowego. Wokół stadionu będzie tętnić życie. Pojawią się restauracje i sklepy.

Agencja zaprasza na stronę: www.eurofun2012.com, stale aktualizowaną. Właśnie powstała nowa zakładka „Second Life”, z której można dowiedzieć się więcej o samej grze, przeczytać krótki instruktarz o tym jak się zalogować do SL, dowiedzieć się o coraz większym znaczeniu SL, jakie nabiera dla rynku reklamowego.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top