Start Redakcja.pl

W czwartek 13 listopada Axel Springer Polska uruchomił serwis Redakcja.pl – internetową platformę prezentującą opinie, komentarze i analizy kilkudziesięciu znanych polskich dziennikarzy i publicystów. Otwarta formuła Redakcji.pl przewiduje zaproszenie do współpracy profesjonalistów i użytkowników zainteresowanych w szczególności tematyką polityczną, ekonomiczną i społeczną.

Redaktorem naczelnym serwisu jest Jan Wróbel, który zaprosił do współpracy autorów związanych z DZIENNIKIEM, FAKTEM, miesięcznikiem FORBES, tygodnikiem Newsweek Polska, Przeglądem Sportowym i dodatkiem ekonomicznym DZIENIKA Wall Street Journal oraz innymi tytułami Axel Springer Polska. Wśród autorów znajdą się: Jędrzej Bielecki, Piotr Bratkowski, Krzysztof Budka, Piotr Gursztyn, Jerzy Jachowicz, Aleksander Kaczorowski, Marcin Kalita, Wojciech Kałużyński, Michał Karnowski, Renata Kim, Michał Kobosko, Cezary Kowalski, Bogumił Łoziński, Dorota Malesa, Marcin Mastalerz, Wojciech Maziarski, Cezary Michalski, Magdalena Miecznicka, Marcin Piasecki, Paweł Reszka, Krzysztof Sobczak, Olaf Szewczyk, Krzysztof Świercz, Andrzej Talaga, Paweł Wakar, Łukasz Warzecha i Piotr Zaremba.

Na stronach Redakcji.pl pojawią się teksty z komentarzami i analizami bieżących wydarzeń w Polsce i na świecie, a także opinie i komentarze odnoszące się do publikowanych artykułów. Serwis będzie również oferował autorom zewnętrznym możliwość założenia własnego blogu. Dodatkowym elementem Redakcji.pl będzie codzienny autorski przegląd prasy.

„Nie mamy niejasnych powiązań, ukrytych motywacji i tematów, których nie poruszamy. Mamy apetyt na dyskusję, której jedyne ograniczenie narzucają dobre obyczaje. Będziemy wciągać do Redakcji.pl wszystkich blogerów, którzy będą dzielili z nami pasję publicystyczną” — mówi Jan Wróbel, redaktor naczelny Redakcji.pl.

Teksty pojawiające się na blogach będą podzielone tematycznie i umieszczone w zakładkach: Polityka polska, Eko, Pop-sztuka, Futbol, Ameryka, W Unii, Gospodarka, Historia, Spocznij. Taki podział znacznie ułatwi dostęp do poszukiwanych treści i nawigację o serwisie.

Wydawca planuje promocję wybranych blogów w innych serwisach internetowych Axel Springer Polska, jak również w gazetach codziennych i magazynach wydawnictwa.

Jan Wróbel: „Do współpracy przy tworzeniu Redakcji.pl chcę zaprosić także ludzi i instytucje, których na co dzień nie widać w mediach, a których opinie i analizy tworzą podstawy polskiego życia publicznego. Dzięki temu Redakcja.pl ma stać się źródłem wartościowych opinii, miejscem wymiany myśli i merytorycznych sporów.”

Wprowadzeniu serwisu będzie towarzyszyć kampania reklamowa w mediach Axel Springer Polska.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top