Startuje Google Music. W USA

Google ogłosiło uruchomienie projektu Google Music. Nowa usługa powstała we współpracy z platformami takimi jak Lala, MySpace, iLike, Gracenote, iMeem, Pandora, czy Rhapsody. Korporacja nawiązała porozumienie z głównymi wydawcami: EMI, Sony Music, Universal Music Group i Warner Music. Czym będzie Google Music?

Plotki o powstaniu platformy pojawiały się już od jakiegoś czasu. Google właśnie ogłosiła uruchomienie tego projektu. W dużym skrócie mówiąc – pozwalać będzie na wyszukiwanie i odsłuchiwanie muzyki bezpośrednio z poziomu wyników wyszukiwania. Więcej szczegółów na poniższym filmie.

Po odsłuchaniu piosenki będzie można dany utwór zakupić. Google wyświetli link do partnerskich serwisów, jak Rhapsody, czy iMeem, gdzie będzie można zaopatrzyć się w mp3. Dzięki współpracy z Gracenote w wynikach wyszukiwania zobaczyć będzie można również słowa piosenek.

Największym zwycięzcą tego projektu wydaje się być MySpace. Serwis przeżywa bardzo poważne kłopoty, spada liczba użytkowników – także w USA, w których do tej pory miał bardzo silną pozycję. Czy będzie to dla serwisu szansa na złapanie drugiego oddechu?

Warto wspomnieć, że wyszukiwarce Google od dawna już istnieje możliwość wykorzystania parametru „music:”. Nigdy jednak nie było to rozwiązane przez firmę szczególnie promowane. Nie pozwala również odsłuchać szukanych piosenek bezpośrednio z poziomu wyszukiwarki.

W pierwszej kolejności usługa będzie dostępna jedynie w USA. Czy doczekamy się polskiej wersji? Być może. Warto jednak pamiętać, że internetowe projekty związane z muzyką – chociażby iTunes – nie mają szczęścia w kraju nad Wisłą.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry