Stereo.pl nowym właścicielem Pstryk.pl

Firma Stereo.pl S.A. poinformowała, iż w noc sylwestrową, 31 grudnia, stała się pełnoprawnym właścicielem sklepu Pstryk.pl.
To druga taka inwestycja spółki APR Project DVD w tym roku, po mającym miejsce w marcu przejęciu spółki  zajmującej się pośrednictwem w obrocie licencjami filmowymi na różnych polach eksploatacji.

„Wyzwania rynku handlu internetowego, wymagają od nas konkurowania z dynamicznie rozwijającymi się polskimi spółkami, dlatego postanowiliśmy zrobić  istotny krok w historii firmy Stereo.pl, którym jest przejęcie i inwestycja w Pstryk.pl” – Powiedział Piotr Muranty, prezes Stereo.pl. „Negocjacje zakończyły się sukcesem i obie strony mają nadzieję, że wspólne działania pozwolą na dynamiczny rozwój działalności podmiotów.”

W ciągu kilkuletniej historii firma Stereo.pl zdobywała wiedzę i doświadczenie w handlu internetowym, zwiększała sprzedaż i usprawniała swój marketing. Dowodem na dobrze wykonaną pracę jest fakt, że firma dynamicznie rosła, tworzyła nowe miejsca pracy i modernizowała witrynę. Obecnie Stereo.pl znajduje się w czołówce polskiego rynku sklepów internetowych sprzedających muzykę, filmy, książki i inne produkty kultury.
W minionych latach obroty Stereo.pl systematycznie rosły i wyniosły 2,6 mln zł w 2005 roku, 8 mln zł w 2006 roku a przewidywany obrót w roku 2007 zamknie się w kwocie 20 mln zł.

Sklep Pstryk.pl, jest m.in. dystrybutorem pełnej gamy produktów firmy Leica. Zmieniając właściciela stawia na rozwój i inwestycje. Pozostanie samodzielną marką działającą w strukturach spółki Stereo.pl S.A., również wzbogacając w zakresie fotografii ofertę Stereo.pl.

Dotychczasowym właścicielem i operatorem podczas długoletniej działalności, Pstryk.pl była spółka MILLROY Rafał Łochowski i Krzysztof Łochowski. Nowy właściciel, chcąc zachować dotychczasowy model działalności i wzorcowy styl prowadzenia witryny, powierzy zarządzanie marką Rafałowi Łochowskiemu, na stanowisku Dyrektora Business Unit Foto. Na swoich stanowiskach pozostaną też wszyscy obecni pracownicy, którzy wypracowali obrót firmy w 2007 roku na poziomie 8 mln złotych.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry