Story.pl – pokaż swoją historię

Jeden z najstarszych polskich serwisów blogowych – Story.pl – zmienia radykalnie swoje oblicze. Z typowego bloga staje się fotoblogiem dającym użytkownikowi możliwość nie tylko opisywania ale i pokazywania na zdjęciach i filmach swojej historii. Bez limitów, z wysokim poziomem prywatności, a co najważniejsze z funkcją Kalendarza, który automatycznie przypisuje zdjęcia do właściwiej daty.
Istniejący od 2004 roku serwis przeszedł głęboką metamorfozę zarówno graficzną, jak i technologiczną. Story.pl w obecnej odsłonie to zupełnie nowy serwis, który pozwala pokazywać swoją historię w obrazach: za pomocą zdjęć i filmów, dodawanych tradycyjnie lub wysyłanych z telefonów komórkowych w postaci MMS. Jedną z funkcji, która decyduje o wyjątkowości Story.pl jest Kalendarz. Aplikacja automatycznie odczytuje dane zapisane w plikach multimedialnych i przypisuje je do właściwiej daty, bez udziału użytkownika. Dzięki temu internauci nie muszą martwić się o zachowanie porządku i chronologii we własnych zbiorach.

Story.pl - pokaż swoją historię 1

Nowej odsłonie serwisu towarzyszy promujący go konkurs w którym można wygrać aparaty cyfrowe i inne gadżety. Aby wziąć w nim udział wystarczy polecić Story.pl siedmiu osobom i zrobić najciekawsze zdjęcie. Do wygrania między innymi Nikon D60 i dwa Samsungi NV3. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.story.pl/konkurs.

„Story.pl jest inne od klasycznych fotoblogów. To rozwiązanie, które samo przypisuje zdjęcie lub film do daty, a nie odwrotnie. Dzięki temu użytkownicy mogą skupić się na tym co najważniejsze, czyli pokazaniu innym swojej historii. Mogą dodać swoje stare, często sprzed kilku lat zdjęcia a system i tak odczyta kiedy zostały zrobione i umieści je we właściwym miejscu kalendarza. Oglądając takie zdjęcia ogląda się czyjąś historię, dzień po dniu, miesiąc po miesiącu.” – mówi Grzegorz Gorczyca, prezes firmy Pixelate Ventures do której  należy Story.pl

Story.pl - pokaż swoją historię 2

Twórcy serwisu zadbali między innymi o prywatność. Użytkownik może pozwolić na oglądanie swoich z materiałów wszystkim lub tylko zarejestrowanym użytkownikom. Może także ograniczyć  dostęp do zdjęć hasłem, tak aby były one dostępne tylko dla wybranych osób.

„Jeżeli założymy hasło na swoje story – oczywiście nie mówimy tu o dostępie do profilu – to nikt oprócz osób znających to hasło nie będzie mógł obejrzeć naszych zdjęć. Wtedy nie trzeba być zalogowanym czy zarejestrowanym użytkownikiem, trzeba tylko znać hasło aby oglądać czyjeś story. To kolejna nowość, która powinna się spodobać tym wszystkim, którzy nie chcą zakładać jeszcze jednego konta w jeszcze jednym serwisie tylko po to, żeby oglądnąć zdjęcia swoich znajomych.” – dodaje Grzegorz Gorczyca.

Korzystanie z serwisu jest bezpłatne, nie ma też limitów na dodawane pliki. Do tej pory w serwisie zamieszczono około 23-ech tysięcy zdjęć. Użytkownicy to osoby w różnym wieku, które chcą pokazać jak spędzają czas, co ciekawego je spotkało i tego samego szukają na story innych użytkowników. Serwis jest zarządzany przez Pixelate Ventures – właściciela Epuls.pl, jednego z najpopularniejszych portali społecznościowych w Polsce oraz serwisu Stylio.pl.

www.story.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top