Strażacy doceniają AutoMapę

Opublikowano: 21 sierpnia 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

AutoMapa, program do nawigacji samochodowej, popularny wśród polskich kierowców, ma również funkcje, które okazują się bardzo przydatne podczas codziennej pracy Strażaków. Podczas gaszenia pożarów, najważniejsze jest określenie miejsca interwencji i najbardziej optymalnej drogi do niego.
Po ratownikach GOPR, jest to kolejna formacja ratownicza, używająca w pracy zawodowej właśnie tej aplikacji.

AutoMapa spełnia wysokie wymagania dzięki szczegółowym planom nie tylko z numeracją budynków, ale też część z dokładnymi obrysami, których w programie wbudowano już ponad 1 milion. Dzięki temu Strażacy nie muszą, w razie nagłego zdarzenia, błądzić np. pośród gąszczu jednakowych budynków na osiedlu. Program pozwala także wyznaczyć optymalną trasę. Mogą zdecydować czy w ich rejonie lepiej korzystać z lepszych dróg pozwalających na szybszą jazdę czy też z najkrótszej możliwej trasy. W mniejszych miejscowościach, gdzie infrastruktura urbanizacyjna jest bardziej rozproszona i wyjazdy załóg strażackich są bardziej odległe, przydatne są również szczegóły topograficzne zawarte w AutoMapie. Szczególnie przydatne są obrysy zbiorników wodnych i rzek. Jak wiadomo woda to jeden z podstawowych środków gaśniczych i podczas akcji trzeba ją uzupełniać.

Dla Strażaków pomagających podczas wypadków drogowych, AutoMapa okazuje się być też znakomitą pomocą przy lokalizcji miejsca wypadku, tym bardziej jeżeli zgłaszający je kierowca również korzysta z nawigacji satelitarnej i może podać pozycję zdarzenia. Wszystko to sprawia, że AutoMapa to nie tylko pomoc nawigacyjna podczas urlopowych wojaży, ale program mający wpływ na ratowanie ludzkiego życia i dobytku.

„Program wykorzystuję w pracy do lokalizacji obiektów (Straż Pożarna) i podczas turystycznych wyjazdów po kraju. Bardzo cenię funkcjonalność AutoMapy (dokładne i szybkie ustalenie celu oraz trasa dotarcia to czynniki ważne w moim zawodzie). Jest mi szczególnie pomocna podczas nocnych akcji, gdy musimy prędko dojechać na miejsce a po zmroku wszystkie uliczki wydają się być takie same. Właśnie wtedy nawigacja nie pozwala nam się zgubić a dokładne obrysy budynków dodatkowo pomagają  zaplanować podjazd w miejsce pożaru.” – twierdzi Janusz Radkowski, Strażak ze Śląska.

www.automapa.pl

Hanna LaskowskaStrażacy doceniają AutoMapę

Podziel się!

O autorze

hania