Strażacy doceniają AutoMapę

AutoMapa, program do nawigacji samochodowej, popularny wśród polskich kierowców, ma również funkcje, które okazują się bardzo przydatne podczas codziennej pracy Strażaków. Podczas gaszenia pożarów, najważniejsze jest określenie miejsca interwencji i najbardziej optymalnej drogi do niego.
Po ratownikach GOPR, jest to kolejna formacja ratownicza, używająca w pracy zawodowej właśnie tej aplikacji.

AutoMapa spełnia wysokie wymagania dzięki szczegółowym planom nie tylko z numeracją budynków, ale też część z dokładnymi obrysami, których w programie wbudowano już ponad 1 milion. Dzięki temu Strażacy nie muszą, w razie nagłego zdarzenia, błądzić np. pośród gąszczu jednakowych budynków na osiedlu. Program pozwala także wyznaczyć optymalną trasę. Mogą zdecydować czy w ich rejonie lepiej korzystać z lepszych dróg pozwalających na szybszą jazdę czy też z najkrótszej możliwej trasy. W mniejszych miejscowościach, gdzie infrastruktura urbanizacyjna jest bardziej rozproszona i wyjazdy załóg strażackich są bardziej odległe, przydatne są również szczegóły topograficzne zawarte w AutoMapie. Szczególnie przydatne są obrysy zbiorników wodnych i rzek. Jak wiadomo woda to jeden z podstawowych środków gaśniczych i podczas akcji trzeba ją uzupełniać.

Dla Strażaków pomagających podczas wypadków drogowych, AutoMapa okazuje się być też znakomitą pomocą przy lokalizcji miejsca wypadku, tym bardziej jeżeli zgłaszający je kierowca również korzysta z nawigacji satelitarnej i może podać pozycję zdarzenia. Wszystko to sprawia, że AutoMapa to nie tylko pomoc nawigacyjna podczas urlopowych wojaży, ale program mający wpływ na ratowanie ludzkiego życia i dobytku.

„Program wykorzystuję w pracy do lokalizacji obiektów (Straż Pożarna) i podczas turystycznych wyjazdów po kraju. Bardzo cenię funkcjonalność AutoMapy (dokładne i szybkie ustalenie celu oraz trasa dotarcia to czynniki ważne w moim zawodzie). Jest mi szczególnie pomocna podczas nocnych akcji, gdy musimy prędko dojechać na miejsce a po zmroku wszystkie uliczki wydają się być takie same. Właśnie wtedy nawigacja nie pozwala nam się zgubić a dokładne obrysy budynków dodatkowo pomagają  zaplanować podjazd w miejsce pożaru.” – twierdzi Janusz Radkowski, Strażak ze Śląska.

www.automapa.pl

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry