Street View zagląda do sklepów

Google rozszerza możliwości Street View. Już w maju firma zapowiedziała wprowadzenie możliwości oglądania wnętrz sklepów – właśnie ruszył program pilotażowy obejmujący ponad 360 lokali.

Nakładka Street View na Mapy Google dostarcza wiele rozrywki: można nie tylko zwiedzić miejsca, do których trudno udać się osobiście, ale również wychwytywać uwiecznione przez aparaty ciekawe, często kontrowersyjne wydarzenia. Dla firmy to jednak za mało – Google przekonuje, że może to być doskonałe narzędzie marketingowe.

Właściciele sklepów, którzy chcą by ich lokale zostały udostępnione w Street View powinni wypełnić stosowną aplikację. Google skontaktuje się z wybranymi przedsiębiorcami i wyśle do nich swoich fotografów. Warto jednak pamiętać, że prawa do zdjęć będą po stronie korporacji. Jeśli przedsiębiorcy będą chcieli usunąć fotografie , niezbędne okaże się wystosowanie odpowiedniej prośby do Google. Twarze osób, które znajdą się na zdjęciach zostaną wymazane.

Street View zagląda do sklepów 1

Według źródeł w Google, firma pracować ma obecnie z ponad 360 partnerami. Pierwsze efekty można zobaczyć np. w tym lub tym miejscu. Interesujące, że są to przede wszystkim małe, niezależne sklepy, co wpisuje się w działania biznesowe Google.

Warto także przypomnieć, że w przyszłym roku Street View dostępne będzie także w Polsce. W pierwszej fazie samochody Google sfotografowały Wrocław, Poznań, Warszawę, Kraków, Trójmiasto, a w sierpniu pojawiły się w Białymstoku, Łodzi i Szczecinie. Polską wizytówką widoku została ulica Piotrkowska w Łodzi.

Być może opisywany wyżej program obejmie również polskie firmy? Warto byłoby wirtualnie zajrzeć do pobliskiej księgarni?

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry