Strona główa WP w XHTML

Poprzez zastosowanie pełnej zgodności ze standardem XHTML Wirtualna Polska (wp.pl) przedstawia użytkownikom nowoczesną i szybką platformę informacyjną. WP.pl jest pierwszym polskim portalem internetowym, który właściwości XHTML-a wykorzystuje na tak ogromną skalę. Sprawdzona w dużych światowych zastosowaniach technologia XHTML to gwarancja postępu, szybkości, błyskawicznej implementacji nowych funkcjonalności oraz możliwość łatwego docierania, poprzez prostotę zarządzania treścią strony, do urządzeń komunikacyjnych nowej generacji: laptopów, palmtopów, telefonów GSM, WebTV…

„WP wyznacza XHTML-em nową drogę dla portali i stron w Polsce. – mówi Krzysztof Milkowski, Kierownik Zespołu XHTML w Wirtualnej Polsce – Wykorzystanie XHTML pozwoli nam już wkrótce na udostępnienie Internautom najszerszych w polskiej sieci możliwości dopasowania kształtu i wyglądu strony do ich upodobań i przyzwyczajeń… Dzięki wprowadzeniu tego języka budowania i programowania stron WWW znacznie zwiększy się szybkość ładowania strony głównej portalu. Podstawowa cecha XHTML-a, czyli rozłączenie treści strony od jej kodu formatującego, skutkuje między innymi zyskiem w objętości strony, spotęgowaniem szybkości jej budowania i ładowania, większą modularyzacją strony, która, niedługo, zaowocuje całkiem nowymi perspektywami dla użytkowników portalu…”

Dodatkowy oręż otrzymają też reklamodawcy. Poprzez XHTML system reklamowy Wirtualnej Polski dysponował będzie bowiem całym szeregiem nowych możliwości, w tym pełną kontrolą nad formatowaniem i wyglądem stron. „Nie mówimy tu tylko o kolorach witryny WWW ale dosłownie o wszystkich elementach, jakie składają się na jej szatę zewnętrzną: rozmiarze i widoczności, ułożeniu cegiełek menu, formatowaniu… – podkreśla Michał Dzienisz, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży WP – Zastosowanie przez WP języka XHTML pozwoli nam też na sprawne wykorzystywanie nowych, niekonwencjonalnych form reklamy w nietypowych miejscach na stronie oraz na dodatkowe animacje. Umożliwi też np. szerokie zastosowanie watermarków, dowolną modyfikację strony bez ingerencji w jej kod oraz pełne zarządzanie elementami reagującymi na dostępne w Sieci formy reklamowe.”

http://www.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top