Studenci nie przegapią zaliczenia: Akademia Leona Koźmińskiego na smartfony

Opublikowano: 26 września 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Akademia Leona Koźmińskiego udostępniła aplikację mobilną w pełni zintegrowaną z wirtualnym dziekanatem. Studenci mogą sprawdzać oceny, wyniki zaliczeń, indywidualny plan zajęć i terminy egzaminów z poziomu swojego smartfona. Projekt zrealizowała firma Looksoft.

Dzięki mobilnej aplikacji Akademii Leona Koźmińskiego studenci mają na bieżąco dostęp do wydarzeń z życia uczelni. W aplikacji znajdą harmonogram wykładów, oceny i bazy danych biblioteki akademickiej. Za jej pośrednictwem mogą również pobrać materiały na zajęcia w formie plików PDF, a także skorzystać z wyszukiwarki wykładowców. Wbudowane mapki z zaznaczonymi miejscami wykładów, ćwiczeń i dyżurów pracowników naukowych mają ułatwić poruszanie się po kampusie.

iKozminski

Władze uczelni mogą wykorzystywać aplikację do szybkiej dystrybucji komunikatów do studentów za pośrednictwem telefonu komórkowego. Z kolei kandydaci na studia znajdą w niej informacje o ofercie edukacyjnej i procesie rekrutacji. Ogólne wiadomości o uczelni są wyświetlane wszystkim użytkownikom. Jej pozostałe funkcjonalności zostaną udostępnione dopiero po zalogowaniu się.

Bezpłatna aplikacja została przygotowana na smartfony Android i iPhone i dostępna jest do pobrania w Google Play i AppStore.

Dawid ZarazińskiStudenci nie przegapią zaliczenia: Akademia Leona Koźmińskiego na smartfony

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.