Studia podyplomowe z zakresu e-biznes

Trwa już pierwsza edycja studiów z e-biznesu na Politechnice Warszawskiej. W odpowiedzi na duże zainteresowanie, Politechnika ogłasza nabór na drugą turę. Naukę przedsiębiorców dofinansuje Unia Europejska.
W polskim Internecie działa 2,5 tyś e-sklepów. Przez Internet kupuje ponad 14,4 mln Polaków, z tych którzy mają dostęp do Internetu. Z prognoz firmy Gemius, wynika, że to dopiero początek rozwoju e-biznesu. W 2010 r. obroty e- biznesmenów mają sięgnąć 4 mld euro.

„Dzisiaj nie sztuką jest posiadanie strony Internetowej firmy czy posługiwanie się pocztą emaliową w kontach z klientem. Sztuką jest umiejętne i przemyślane wykorzystanie oferowanych technologii informatycznych. Bez tego przedsiębiorstwo nie ma szans na konkurencyjnym rynku” – mówi prof. Bogdan Galwas, dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

W pierwszej edycji studiów z e-biznesu zaledwie 1/5 studentów prowadzi sklep internetowy. Pozostali, podobnie jak Tomasz Perkowski, współwłaściciel Spółki Doradztwa Podatkowego, zdają sobie sprawę, że wykorzystanie Internetu w biznesie jest wymogiem czasu. „Zrobiłem bardzo dobry ruch zapisując się te studia. Kieruję firmą i staram się jej działalność opierać przede wszystkim na znajomości wykorzystania technik informatycznych. Nie ukrywam, że zajęcia z prawnych aspektów biznesu Internetowego są dla mnie kluczowe”. Studia podyplomowe z e-biznesu uczą nie tylko projektowania portali i stron internetowych, technik sprzedaży czy metod wizualizacji danych biznesowych. W programie znajduje się też obszerny blok zajęć z zakresu uwarunkowań prawnych i ekonomicznych e-biznesu. „Chcemy pokazać przedsiębiorcom, w jakich ramach prawnych muszą się poruszać prowadząc e-biznes. Pokażemy też gdzie prawo stawia znaki zapytania. Nie zabraknie też praktycznych porad np. jak zabezpieczać się przed fałszywymi transakcjami sprzedawców i klientów” dodaje Bogdan Galwas.

Internetowe Studia Podyplomowe Informatyka i Techniki Internetu: edycja e-biznes na Politechnice Warszawskiej organizowane są wspólnie z firmą consultingową EFICOM. Ich program został  przygotowany w odpowiedzi na potrzeby małych i średnich firm, które chcą zaistnieć lub rozwijać się w sieci. Studia są w ponad 80% dofinansowywane przez Unię Europejską, więc koszt zajęć, zamiast 11 000 zł, wynosi 1 750 zł. Zapisy na studia do 3 kwietnia 2007 r.

www.ebiznes.pw.edu.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry