Stypendia Polityki rozdane

W niedzielę 19 października zostały wręczone stypendia przyznawane w programie „Zostańcie z nami”, którego pomysłodawcą jest tygodnik POLITYKA. Agencja HYPERmedia ufundowała stypendium w wysokości 25 tysięcy złotych dla dr Krzysztofa Giaro, adiunkta Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, przygotowującego się aktualnie do obrony pracy habilitacyjnej.

Krzysztof Giaro jest informatykiem, zajmuje się konstrukcją algorytmów komputerowych wyszukujących najlepsze rozwiązanie danego zagadnienia spośród wielu dopuszczalnych. Jak mówi sam stypendysta, dzięki uzyskanej pomocy poświęci się dalszym badaniom. Nie będzie zmuszony do podejmowania planowanej nadprogramowej pracy dydaktycznej, która wydawała mu się dotychczas jedynym sposobem rozwiązania ograniczeń finansowych.

Stypendia Polityki rozdane 1Podczas niedzielnej uroczystości, stypendysta otrzymał nagrodę z rąk Macieja Warzechy – wiceprezesa HYPERmedia. „Branża, w której działa nasza agencja opiera się na ludzkich umiejętnościach i wartościach intelektualnych. Ufundowane przez nas stypendium jest inwestycją w walory, które będą niebawem wizytówką naszego kraju w strukturach Unii Europejskiej” – powiedział Maciej Warzecha.

Uroczystość przekazania stypendiów uświetnił wykład prof. Andrzeja Kajetana Wróblewskiego z Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Warszawskiego.

Na zdjęciu od lewej: Jerzy Baczyński – redaktor naczelny Polityki, Krzysztof Giaro – stypendysta oraz Maciej Warzecha – wiceprezes Agecji HYPERmedia

http://www.hypermedia.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top