Sukces eSKY.pl w Bułgarii

W październiku br. minie pierwsza rocznica funkcjonowania filii eSKY.pl – internetowego biura podróży i lidera agencyjnej sprzedaży biletów lotniczych w Polsce – na rynku bułgarskim. Przedsięwzięcie to okazało się sukcesem, dodatkowo wspomaganym bieżącą implementacją najnowocześniejszych rozwiązań do serwisu eSKY.bg.

Ekspansja eSKY.pl poza rodzimy rynek, to efekt realizowanej strategii firmy i odpowiedź na szybko rosnące zainteresowanie klientów polskich i zagranicznych, zakupem  usług turystycznych przez Internet, takich jak wycieczki, hotele, czy bilety lotnicze. Wybór Bułgarii, na miejsce pierwszej zagranicznej filii Spółki, związany był przede wszystkim z dynamicznym rozwojem tamtejszej  turystyki. Według danych pochodzących z rynku, w 2008 roku Bułgarzy zakupili blisko 6 milionów wycieczek, z czego aż 30%, stanowiły wyjazdy do Grecji. W ciągu ostatnich 8 lat, rynek turystyczny w Bułgarii rozwijał się systematycznie, odnotowując rokrocznie średnio  12% wzrost. Zwiększenie napływu turystów zagranicznych wzmaga istniejący popyt na rozwój infrastruktury w branży. Dodatkowo, w tamtym regionie, rośnie liczba użytkowników Internetu i dynamicznie rozwija się sprzedaż usług turystycznych online.

Od startu serwisu www.esky.bg minęło niecałe dziesięć miesięcy – w tym czasie sprzedaż wzrosła w okresie od października 2008 do lipca 2009 blisko 10-krotnie. Zgodnie z prognozami na najbliższe miesiące, eSKY.bg przewiduje dalszy wzrost sprzedaży usług turystycznych, o 20-30%, w każdym miesiącu. Bułgarski oddział firmy sprzedaje obecnie bilety lotnicze prawie 700 linii lotniczych, oraz współpracuje z agencjami turystycznymi.

Przyszły rozwój eSKY.bg jest zależny od działań podejmowanych w polskiej centrali. Wiąże się to z implementacją sprawdzonych rozwiązań, które funkcjonują dzisiaj w serwisie www.esky.pl. W ciągu najbliższych miesięcy Spółka zamierza w bułgarskim oddziale wprowadzić system BackOffice. Równocześnie  przygotowywany jest w Polsce moduł umożliwiający rezerwację noclegów w hotelach, który zostanie zaimplementowany z początkiem października tego roku. Firma pracuje także nad całkowicie nową wersją serwisu bułgarskiego, która ma być gotowa w ciągu najbliższych tygodni. eSKY.bg ubiega się również o akredytację Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych (IATA), co  pozwoli mu na pełną autonomię w sprzedaży biletów lotniczych, na bułgarskim rynku.

„Bułgaria to zaledwie pierwszy krok na drodze zagranicznej ekspansji naszej firmy. W przyszłości Spółka zamierza wejść także na rynki innych krajów europejskich. Drugą zagraniczną filię zamierzamy uruchomić w Rumunii już w październiku tego roku, a  wśród kolejnych potencjalnych lokalizacji można wymienić m.in. Czechy i Słowację czyli kraje, w których sektor turystyczny obecnie przeżywa dynamiczny rozwój” – mówi Łukasz Habaj, wiceprezes eSKY.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top