Super Express wdrożył CAVA CMS

Firma eo Networks – wdrożyła platformę internetową dla dziennika Super Express. Ze względu na rozbudowaną architekturę serwisu oraz ilość materiałów, prace nad nowym serwisem trwały ponad 6 miesięcy.

Platforma z założenia miała być połączona z elektronicznym archiwum gazety oraz z procesem tradycyjnych wydań (integracja ze środowiskiem Quark), co miało dawać możliwość szybkiego dotarcia do wcześniej publikowanych treści i ich ponownego wykorzystania.

We wdrożeniu wykorzystano rozwiązanie CAVA CMS, który zostały poddany modelowaniu dla potrzeb i specyfiki klienta. Dużym wyzwaniem było obsłużenie tak dużego ruchu, jaki ma serwis SE – ponad 10mln stron miesięcznie na 2 serwerach, jakie zostały do tego celu przeznaczone. Dzięki zastosowaniu mechanizmów cachowania w połączeniu z nowoczesną technologią J2EE i XML, system bez problemu może obsłużyć ruch kilkukrotnie większy.

Dodatkowo wdrożone zostały mechanizmy sprzedażowe, zapewniające możliwość różnych form płatności, zarówno elektronicznych jak i tradycyjnych (m.in. SMSy, przelewy czy karty płatnicze) oraz inne moduły systemu służące do profilowania i personalizowania, a także przeszukiwania treści serwisów i bogatego archiwum gazety.

“Wdrożony system pomógł nam uporządkować kwestie technologiczne i organizacyjne przy realizacji wydań w mediach elektronicznych, co znacząco wpłynęło na efektywność prac. Nowo system został głęboko zakorzeniony w wewnętrznych systemach archiwizacji wydań gazetowych. CMS umożliwił nam zdecydowanie bardziej elastyczny proces publikacji artykułów i tworzenia wydania internetowego otwierając drogę do nowych, dotychczas nie stosowanych rozwiązań” – powiedział Adam Przybylski – IT Manager Media Express.

“Jesteśmy dumni z wdrożenia naszego systemu w Super Expresie. Było to bez wątpienia jedno z większych wdrożeń naszego systemu w ciągu ostatniego roku. Niewątpliwym wyzwaniem było zintegrowanie systemu z istniejącymi procesami wydawniczymi w gazecie. Po raz kolejny udowodniliśmy słuszną koncepcje naszego produktu, który jak do tej pory doskonale zdaje egzamin zarówno we wdrożeniach w serwisach korporacyjnych, jak i w wyzwaniach, jakim był Super Express” – powiedział Stefan Batory, Prezes Zarządu eo Networks.

http://www.se.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry