SUSE Linux Enterprise Desktop preinstalowany na komputerach MSI

Novell poinformował, że firma Micro-Star International (MSI), producent sprzętu i rozwiązań informatycznych mający swą siedzibę na Tajwanie oraz oddział w Polsce (zobacz: www.msi-polska.pl), będzie preinstalować system SUSE Linux Enterprise Desktop 10 na tanich mini-notebookach MSI.
Pierwszy z przewidzianych modeli, Wind Notebook, należy do nowego, szybko rozwijającego się segmentu tanich mini-notebooków, które firma Intel Corporation określiła nazwą „netbook”. Netbook Wind, wyposażony w nowy procesor Intel Atom i szereg mechanizmów multimedialnych, łączności bezprzewodowej i bezpieczeństwa, sprzedawany będzie na całym świecie z preinstalowanym systemem SUSE Linux Enterprise Desktop oraz pakietem programów biurowych OpenOffice.org.

Według najnowszego kwartalnego, ogólnoświatowego badania IDC PC Tracker z czerwca br., światowe dostawy przenośnych komputerów osobistych w roku 2008 mają sięgnąć 145,3 miliona sztuk, przy czym pojawienie się ultra tanich notebooków uważane jest za istotny czynnik rozwoju całego rynku notebooków (IDC, „Growth In Emerging Regions and Robust Portable PC Demand Drive Strong Outlook for PC Market,” Doc # prUS21279908, czerwiec 2008 r.).

Wraz z dostarczanym przez Novella systemem SUSE Linux Enterprise Desktop klienci MSI otrzymują  przyjazny interfejs użytkownika z bogatym zestawem aplikacji, a także niezrównane wsparcie techniczne i dostępność sterowników. MSI i Novell współpracują ze sobą od roku 2006, udostępniając SUSE Linux Enterprise Desktop dla komputerów stacjonarnych i notebooków MSI, jednak nowa umowa po raz pierwszy przewiduje preinstalowanie systemu.

„Cieszymy się, że firma MSI wybrała SUSE Linux Enterprise Desktop na podstawowy system operacyjny swoich mini notebooków z procesorami Intel Atom” – mówi Roger Levy, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu rozwiązań dla platform otwartych w firmie Novell. „Rynek jest gotowy na system Linux na komputerach osobistych, zaś dzięki połączeniu poręcznych i funkcjonalnych notebooków MSI z dostarczanym przez Novella korporacyjnej klasy systemem operacyjnym dla komputerów osobistych, klienci zyskują podwójnie, otrzymując kompleksowe, łatwe w użyciu rozwiązanie za przystępną cenę.”

Lekki notebook Wind z energooszczędnym procesorem Intel Atom pojawi się w sprzedaży na całym świecie latem tego roku. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.msimobile.com.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Mobile Trends Conference
04.03.2021 - 05.03.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry