Światowa premiera Windows Vista i Office 2007

Microsoft poinformował o wprowadzeniu na światowy rynek konsumencki swoich sztandarowych produktów – systemu operacyjnego Windows Vista oraz pakietu biurowego Microsoft Office 2007. Są one już dostępne w ponad 39 tys. tradycyjnych i internetowych sklepów na całym świecie.

Już od dzisiaj zarówno Windows Vista, jak i Office 2007 są dostępne w ponad 70 krajach, 18 wersjach językowych i w sumie ponad 39 tysiącach sklepów tradycyjnych i internetowych. Do końca roku planowane jest wprowadzenie łącznie 99 wersji językowych obu produktów. Wprowadzenie na rynek nowych rozwiązań jest wyrazem wyjątkowo udanej współpracy między firmą Microsoft a jej klientami oraz partnerami.

Polskie wersje językowe obu produktów już od dziś będą trafiać na półki sklepowe. W momencie polskiej premiery, zaplanowanej na 7 marca, będą już dostępne we wszystkich polskich sklepach, również jako wersje OEM na nowych komputerach.

„System Windows Vista i pakiet Microsoft Office 2007 zmienią sposób, w jaki użytkownicy komputerów pracują i relaksują się” — powiedział Bill Gates. „Komputery osobiste stały się ważną częścią codziennego życia ponad miliarda użytkowników na całym świecie. Miliony klientów pomogły nam zaprojektować i przetestować te produkty. Dzięki temu Windows Vista i Microsoft Office 2007 doskonale spełniają potrzeby użytkowników z całego świata”.

Do interfejsu graficznego systemu Windows Vista i najnowszej wersji pakietu Microsoft Office wprowadzono liczne zmiany, dzięki którym oba rozwiązania stały się atrakcyjniejsze wizualnie i są łatwiejsze w użytkowaniu. Proste, intuicyjne narzędzia pozwalają klientom w łatwy sposób tworzyć i współużytkować cyfrowe dokumenty, zdjęcia, muzykę oraz filmy, a także uczestniczyć w życiu cyfrowych społeczności oraz grać w gry — zarówno w trybie online, jak i bez połączenia internetowego.

Dzięki systemowi Windows Vista klienci będą mogli w dowolnym momencie i w dowolny sposób korzystać z różnorodnych form rozrywki – począwszy od telewizji, poprzez gry wideo, aż po muzykę i filmy. Łatwiej będzie utrzymać kontakt z rodziną i znajomymi przy użyciu poczty elektronicznej, technik nagrywania głosu i wideo. Zaprojektowane od nowa interfejsy mają poprawić wydajność użytkowników. Dzięki temu zarówno przedsiębiorstwa, jak i klienci indywidualni będą mogli w prostszy sposób tworzyć dokumenty: od planów marketingowych po zaproszenia na urodziny. System Windows Vista i pakiet Microsoft Office 2007 usprawnią dostęp do informacji przy użyciu nowych narzędzi. Dzięki tym produktom łatwiejsze ma być znalezienie odpowiednich danych, niezależnie od tego czy będą to wiadomości e-mail, pliki graficzne, notatki czy fragmenty multimediów, a także bez względu na miejsce ich przechowywania.

Nowe wersje systemu Windows i pakietu Microsoft Office mają zwiększać także poziom bezpieczeństwa, pozwalając rodzicom skutecznie monitorować działania dzieci podczas użytkowania komputera i Internetu. Kilka kliknięć w nowym Centrum Kontroli Rodzicielskiej systemu Windows Vista pozwoli rodzicom zarządzać dostępem do komputera i Internetu oraz monitorować go. Opiekunowie będą mogli zdecydować, jakie rodzaje programów telewizyjnych, utworów muzycznych i gier są odpowiednie dla ich dzieci. Nowe wersje tych produktów są też bardziej bezpieczne. Narzędzia takie jak Windows Defender umożliwiają klientom ochronę komputera przed atakami internetowymi oraz zagrożeniami, jakie niosą ze sobą oprogramowanie szpiegujące, czy niebezpieczne strony internetowe. Inne mechanizmy pozwalają z kolei chronić bezpieczeństwo informacji osobistych. Narzędzie Inspektor dokumentu w pakiecie Microsoft Office 2007 pozwala usuwać z dokumentów informacje osobiste, komentarze oraz ukryty tekst, tak aby dokumenty można było przekazywać innym osobom przy jednoczesnym zachowaniu pełnej poufności.

„Są to najciekawsze wersje systemu Windows i pakietu Office, jakie kiedykolwiek powstały” — powiedział Steve Ballmer, dyrektor generalny Microsoft Corp. „Efekty wizualne są porywające, zaś poruszanie się po systemie i aplikacjach zostało znacznie usprawnione i stało się bardzo intuicyjne. Dzięki nim o wiele łatwiej jest chronić komputer, użytkownika i dzieci przed negatywnymi skutkami korzystania z Internetu. Produkty te wspólnie pozwalają też łatwiej osiągać codzienne cele”.

Firma Microsoft spodziewa się, że wprowadzenie systemu Windows Vista na rynek spowoduje rozwój sprzętu nowej generacji, a także nowoczesnego oprogramowania oraz urządzeń i usług. Obecnie na rynku dostępnych jest ponad 1,5 miliona urządzeń samodzielnych i peryferyjnych, które współpracują z systemem Windows Vista, a ponad 2000 z nich ma certyfikat zgodności z Windows Vista. Dodatkowo, tysiące producentów komputerów osobistych na całym świecie będą dołączać system Windows Vista oraz pakiet Microsoft Office 2007 do nowych komputerów.

„System Windows Vista oraz pakiet Office 2007 zostały zaprojektowane tak, aby mogli na nich skorzystać nasi partnerzy. Produkty otwierają nową erę w przetwarzaniu informacji, zapowiadają wprowadzenie nowoczesnych urządzeń i oprogramowania, które będą oferowały lepsze możliwości graficzne, sprawniejszą łączność i komunikację, a także pozwolą użytkownikom czerpać więcej przyjemności z użytkowania komputerów” — dodał Steve Ballmer. „Dzień premiery będzie mieć wielkie znaczenie dla rynku komputerowego”.

www.microsoft.com/poland

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry