Swistak.pl ma nowego prezesa

Serwis aukcyjny Świstak przygotowania do nasilonego zainteresowania aukcjami rozpoczął od powołania samodzielnej spółki z o.o. oraz dołączenia nowej osoby do grupy udziałowców firmy.

Po prawie dwóch latach działalności serwis aukcyjny Świstak został wydzielony ze struktury firmy Kreativ Sp. z o.o. i funkcjonuje jako niezależny podmiot pod nazwą 'Swistak.pl Sp. z o.o.’. Przy okazji zmian własnościowych powiększyła się również liczba dotychczasowych udziałowców firmy. Oprócz Andrzeja Ciesielskiego i Rafała Agnieszczaka, współwłaścicielem firmy jest teraz także Paweł Grząbka, mianowany od razu na stanowisko Prezesa Zarządu.

Pawel Grząbka pracował wcześniej jako konsultant w światowych firmach doradczych A.T. Kearney oraz McKinsey&Company, a obecnie jest niezależnym doradcą w zakresie strategii rozwoju firm, ich restrukturyzacji oraz zarządzania programami. Posiada dyplom MBA zdobyty na INSEAD, najlepszej europejskiej szkole biznesu. Jest jednocześnie absolwentem Wharton School, najbardziej renomowanej uczelni MBA w USA według rankingów BusinessWeek oraz Financial Fimes. Posiada duże doświadczenie na rynku IT, zarówno polskim jak i międzynarodowym.

– Powierzenie zarządzania firmą osobie z zewnątrz jest spowodowane dbałością o to, aby rozwój całego przedsięwzięcia odbywał się w najszybszym możliwym tempie. Drogą do tego jest zatrudnienie profesjonalnego menedżera, który jest w stanie spojrzeć na firmę w szerszej perspektywie niż jej założyciele – mówi Rafał Agnieszczak, dotychczasowy prezes firmy. – To przemyślany i dokładnie zaplanowany krok – jesteśmy przekonani, że na tym właśnie etapie rozwoju, powierzenie zarządzania osobie o większych kompetencjach to jedyne słuszne wyjście, gwarantujące sukces w o obliczu zaostrzającej się konkurencji – dodaje.

Paweł Grząbka obejmuje stanowisko na początku najbardziej gorącego okresu na rynku aukcji internetowych. Na jesieni serwisy aukcyjne notują największe zainteresowanie internautów – szacuje się, że w 4 ostatnich miesiącach roku wartość sprzedaży stanowi nawet 50% rocznych obrotów.

http://www.swistak.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry