Sybase tworzy Linuksowe Centrum Kompetencyjne

Sybase podjął szereg działań zmierzających do wsparcia rozwiązań klasy enterprise na Linux’a. Pierwszym krokiem jest otwarcie Linuksowego Centrum Kompetencyjnego (Linux Competency Center), stanowiące globalny ośrodek usług i wsparcia dla produktów Sybase dostępnych w systemie Linux. Firma zapewnia również klientom, partnerom ISV oraz integratorom zasoby pozwalające na planowanie, testowanie oraz optymalizowanie produktów Sybase na Linuksa.

Sybase prezentuje także rezultaty testów wydajności ASE 12.5 na Linuxa, które potwierdzają jego wiodącą pozycję w segmencie relacyjnych systemów zarządzania bazami danych klasy enterprise.

W 1999 r. Sybase dostarczył pierwszy relacyjny system zarządzania bazami danych (RDBMS) dla przedsiębiorstw na Linuxa. Od tego momentu koncentrujemy się na wsparciu firm korzystających z systemu operacyjnego Linux, co pozwala na ograniczenie kosztów sprzętu i zarządzania – powiedział Grzegorz Walicki, Dyrektor Zarządzający Sybase Polska. W przeciwieństwie do innych dostawców, Sybase zapewnia dobre wyniki, dostarczając charakterystyczną dla Unixa skalowalność przy taniej platformie. Dzięki centrum kompetencyjnemu, będziemy w stanie zaspokoić wzrastający popyt przedsiębiorstw, wdrażających rozwiązania linuksowe.

Firmy oferujące usługi finansowe spoglądają w kierunku Linuxa, mając na uwadze redukcję kosztów posiadania aktywów informatycznych (TCO) – powiedział Dushyant Shahrawat, starszy analityk w Tower Group. Analizując potencjał Linuxa, należy wziąć pod uwagę nie tylko koszty sprzętu, lecz również łatwość migracji oraz długoterminowe usługi i utrzymanie oprogramowania.

Nowe, Linuksowe Centrum Kompetencyjne Sybase’a, stanowi ośrodek rozwoju i testowania rozwiązań dla przedsiębiorstw. Centrum grupuje ekspertów technicznych i specjalistów w zakresie serwisu finansowego. Zapewnia dostęp do testów i listy problemów związanych z użytkowaniem technologii Sybase w systemie Linux  w szczególności aplikacji bazodanowych, mobilnych oraz typu business inteligence. Dodatkowo centrum umożliwia klientom wsparcie on-line, zapewniając łatwą migrację na Linuxa. Centrum obsługuje pełny zakres platform sprzętowych i programistycznych takich producentów jak Dell, Egenera, HP, IBM , Intel, Red Hat i Sun Microsystems.

http://www.sybase.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top