Sybase wspiera Ministerstwo Finansów

Sybase Polska podpisała z Ministerstwem Finansów trzyletnią umowę na świadczenie usług serwisowych oraz asystę techniczną. Kontrakt o wartości ponad 12 mln zł obejmuje serwis wszystkich produktów Sybase wykorzystywanych przez Ministerstwo.

Na mocy podpisanej umowy Sybase Polska będzie świadczył wsparcie techniczne w klasie Enterprise, tj. 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Ponadto specjaliści Sybase będą wspierać Ministerstwo Finansów w zakresie rozbudowy, optymalizacji i zabezpieczenia pracy systemów informatycznych.

Bazy danych i środowiska replikacji danych Sybase stanowią podstawę systemu finansowo-księgowego ZEFIR wykorzystywanego przez Administrację Celną. Oprócz standardowych funkcji finansowo – księgowych jednostki budżetowej, zapewnia obsługę i rozliczanie dochodów budżetowych takich jak: cła, podatki pośrednie oraz opłaty manipulacyjne. Od 1 maja system wspomaga rozliczenia z Brukselą.

Technologia Sybase została również wykorzystana w systemie Celina, wspomagającym obsługę zgłoszeń celnych. Realizuje on funkcje pobierania i przetwarzania w formie elektronicznej zgłoszeń celnych i dokumentów z nimi związanych. Oprócz baz danych i środowisk replikacji, kluczowym produktem w systemie Celina jest Enterprise Application Server.

Obecnie realizowana umowa to kolejny kontrakt Sybase w administracji publicznej. W ubiegłym roku firma podpisała z Ministerstwem Finansów umowę na dostawę swoich produktów o wartości 8 mln zł.

http://www.sybase.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top