Systemy sterowania AMX w Polsce

Veracomp SA podpisał umowę dystrybucyjną z firmą AMX, jednym z producentów zaawansowanych systemów multimedialnych. Oprócz budowy kanału sprzedaży i wsparcia integratorów (edukacyjnego, marketingowego, czy technicznego), Veracomp zaoferuje firmom usługi projektowania i programowania systemów audiowizualnych.

Systemy AMX pozwalają na kontrolę wszystkich urządzeń elektrycznych w jednym pomieszczeniu lub w całym obiekcie. Za pomocą jednego urządzenia (np. konsoli sterującej, ale także przez Internet lub telefon) możemy zdalnie sterować sprzętem multimedialnym w salach konferencyjnych, szkoleniowych, wykładowych, czy w domu. Pod nasza kontrolą znajdą się systemy nagłośnienia, mikrofonów konferencyjnych oraz systemy tłumaczeń. Dzięki AMX można także manipulować klimatyzacją, natężeniem światła wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz kontrolować sprzęt do monitoringu wizyjnego.

amx_beautyshot_84intabletop_newsSterowanie systemem odbywa się przy pomocy konsoli, najczęściej z wbudowanym ekranem dotykowym, której przyciski oraz sposób wyświetlania informacji można zaprojektować według własnych potrzeb. Systemy AMX mają możliwość programowania realizacji określonych funkcji w czasie oraz uruchamiania całej sekwencji czynności po wydaniu danej komendy. Prosta budowa modułowa systemu, oznacza, że w każdej chwili i bez ograniczeń może być on rozbudowany o kolejne urządzenia i funkcje, które będą się wzajemnie komunikować ze wszystkimi już funkcjonującymi elementami.

„Jednym urządzeniem sterujemy wszystkim, co działa na prąd, czyli projektorami, telewizorami, wizualizerami, klimatyzacją, światłem, kamerami, a nawet elektrycznym kominkiem w przypadku domowych instalacji. Pełna kontrola i centralne sterowanie nad rosnącą ilością elektroniki w pracy i w domu znacznie ułatwi nam życie, zwiększy efektywność pracy i uporządkuje multimedialny chaos” – podkreśla Marek Bałda, menadżer produktów AMX w Veracomp.

W ofercie Veracomp znalazły się jednostki systemów centralnego sterowania, kontrolery w postaci dotykowych paneli LCD, klawiatur numerycznych, pilotów multimedialnych, systemów komunikacji WiFi, urządzeń komunikacji sieciowej oraz kontrolerów natężenia światła, temperatury i kamer. Ponadto sprzęt do zarządzania audiowizualnym sygnałem, systemy typu multi-room (do dystrybucji sygnału audio z wielu źródeł), serwery multimedialne MAX (do przechowywania, zarządzania, dystrybucji i ochrony cyfrowych danych), dystrybutory i selektory sygnałów AV (wzmacniające i zarządzające multimediami).

Systemy centralnego sterowania AMX sprawdają się w studiach filmowych i telewizyjnych, salach konferencyjnych firm, centrach kongresowych, salach wykładowych szkół, uczelni, instytucjach administracji publicznej i samorządach. Ponadto w służbie zdrowia, hotelach, obiektach sakralnych, transporcie i handlu. Zdolność do uporządkowania multimediów sprawia, że znajdują zastosowanie w przemyśle rozrywkowym, podczas organizacji koncertów, wydarzeń kulturalnych oraz w domu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top