Szara strefa gospodarki

G Data zakończyła trwającą kilka miesięcy analizę przestępczej strony Internetu. Raport “G Data Whitepaper – Szara strefa gospodarki”, to materiał opisujący struktury szarej strefy, towarów i usług z licznymi przykładami nadal funkcjonującymi w sieci. Z cennikiem “za atak” i słownikiem pojęć pozwalającym zrozumieć nawet dla słabo zaawansowanego Internauty na czym polega cyberprzestepczość.

Rozwój szarej strefy gospodarki w ostatnich latach można zilustrować jednym przykładem: Hakerzy, którzy niegdyś przechwalali się, że dzięki fałszywym danym uzyskiwali bezpłatny dostęp do jednej z niezliczonych ofert erotycznych w Internecie, chełpią się dziś ilością kart kredytowych, których dane wykradły ich sieci botnet. Na uwagę zasługuje fakt, że dane te można dziś wymienić na brzęczące monety.
Tendencja ta doprowadziła z czasem do rozwoju podziemia gospodarczego. Dziś można tam znaleźć wszystkie elementy “prawdziwego” otoczenia rynkowego, czyli producentów, handlarzy, usługodawców, “oszustów” oraz klientów. Zarabianie pieniędzy w owej szarej strefie stanowi dla wielu jedynie pierwszy etap przed przeniknięciem w kręgi przestępczości zorganizowanej, mimo iż (lub ponieważ?) w żadnym momencie nie nawiązują oni osobistego kontaktu z ludźmi.

Raport G Data prezentuje ogólny zarys tej szarej strefy i jej struktur. Widać przy tym wyraźnie, ze nie chodzi tu o żadną nieszkodliwą mniejszość, lecz o zorganizowane sieci oszustów i złodziei.

Pełna treść raportu znajduje się pod tym adresem.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry