Szukasz najtańszej opcji wymiany walut? Sprawdź internetowy kantor

W banku – bezpiecznie, ale drogo. W kantorze – trochę taniej i trochę ryzykownie. Gdzie najlepiej wymieniać walutę? Odpowiedź jest prosta: w Internecie. W dzisiejszych czasach niemalże wszystko, co kupujemy przez Internet, jest tańsze od tych samych produktów w sklepach stacjonarnych. Podobnie jest z walutą – kursy internetowej wymiany są znacznie bardziej opłacalne dla użytkowników, niż te w bankach czy tradycyjnych kantorach. Dlatego warto zgłębić ten temat i sprawdzić, jak funkcjonuje internetowy kantor.

Bezpieczeństwo wymiany online

Szukasz najtańszej opcji wymiany walut? Sprawdź internetowy kantor 1Działalność kantorów internetowych jest regulowana m.in. przez ustawę o prawie dewizowym, ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz ustawę o ochronie danych osobowych; jest w związku z tym kontrolowana przez GIODO i GIIF oraz rejestrowana w NBP. Decydując się na wymianę w konkretnym e-kantorze, warto również sprawdzić, czy posiada on licencję nadaną przez KNF, zezwalającą na prowadzenie rachunków płatniczych i wykonywanie transakcji. Tego rodzaju licencja jest także dowodem na to, że dany e-kantor jest stabilnie zarządzany, a środki przeznaczone na wymianę walut są wyłączone z masy upadłościowej – krótko mówiąc, nasze pieniądze są bezpieczne.

Niższy spread, lepszy kurs

Atrakcyjność kantorów internetowych opiera się w dużej mierze na niskich spreadach (różnicach między kursami kupna i sprzedaży waluty), ponieważ ze względu na rosnącą popularność, a co za tym idzie – dużą liczbę transakcji, kantor online może zaoferować klientom niższą marżę, która niesie ze sobą znacznie korzystniejszy kurs. Dla porównania:

1. Kursy euro w wiodących polskich bankach:

  • Kupno: 4.2726 PLN, 4.2623 PLN, 4.2460 PLN, 4.2729 PLN, 4.07 PLN
  • Sprzedaż: 4.4918 PLN, 4.5619 PLN, 4.5540 PLN, 4.5373 PLN, 4.5032 PLN

2. Kurs euro w kantorze online (dane na podst. https://internetowykantor.pl/)

  • Kupno: 4,3976 PLN
  • Sprzedaż: 4,4276 PLN

*Zestawienie w oparciu o kursy z dnia 01.07.2016r.

Na jednorazowej transakcji – w porównaniu do wymiany w bankach – możemy zatem zyskać od kilku do kilkunastu złotych przy małych kwotach oraz od kilkudziesięciu nawet do kilkuset złotych przy większych sumach.

Jak kupić euro w e-kantorze?

Warunkiem wymiany waluty w kantorze online jest posiadanie konta walutowego w banku. Sama procedura wymiany jest prosta i szybka. Chcąc na przykład kupić 200 EUR, logujemy się do e-kantoru i ustawiamy odpowiednie parametry wymiany, po czym serwis podaje nam informację o aktualnym kursie i kwotę w PLN oraz numer rachunku, na który mamy przesłać złotówki do wymiany. Po wykonaniu przelewu z konta złotówkowego na konto e-kantoru możemy zatwierdzić transakcję po satysfakcjonującym nas kursie w panelu klienta. Następnie e-kantor przesyła 200 EUR na nasze konto walutowe. Cała operacja może trwać zaledwie kilkanaście minut, maksymalnie do 1-2 dni roboczych, w zależności od tego, kiedy dokonujemy transakcji (dzień roboczy czy świąteczny, środek dnia czy późny wieczór) oraz od tego, w jakim banku mamy konto walutowe i złotówkowe.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry