Szukasz najtańszej opcji wymiany walut? Sprawdź internetowy kantor

Opublikowano: 21 września 2016. Kategoria: Wpisy Promowane.

W banku – bezpiecznie, ale drogo. W kantorze – trochę taniej i trochę ryzykownie. Gdzie najlepiej wymieniać walutę? Odpowiedź jest prosta: w Internecie. W dzisiejszych czasach niemalże wszystko, co kupujemy przez Internet, jest tańsze od tych samych produktów w sklepach stacjonarnych. Podobnie jest z walutą – kursy internetowej wymiany są znacznie bardziej opłacalne dla użytkowników, niż te w bankach czy tradycyjnych kantorach. Dlatego warto zgłębić ten temat i sprawdzić, jak funkcjonuje internetowy kantor.

Bezpieczeństwo wymiany online

Szukasz najtańszej opcji wymiany walut? Sprawdź internetowy kantor 1Działalność kantorów internetowych jest regulowana m.in. przez ustawę o prawie dewizowym, ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz ustawę o ochronie danych osobowych; jest w związku z tym kontrolowana przez GIODO i GIIF oraz rejestrowana w NBP. Decydując się na wymianę w konkretnym e-kantorze, warto również sprawdzić, czy posiada on licencję nadaną przez KNF, zezwalającą na prowadzenie rachunków płatniczych i wykonywanie transakcji. Tego rodzaju licencja jest także dowodem na to, że dany e-kantor jest stabilnie zarządzany, a środki przeznaczone na wymianę walut są wyłączone z masy upadłościowej – krótko mówiąc, nasze pieniądze są bezpieczne.

Niższy spread, lepszy kurs

Atrakcyjność kantorów internetowych opiera się w dużej mierze na niskich spreadach (różnicach między kursami kupna i sprzedaży waluty), ponieważ ze względu na rosnącą popularność, a co za tym idzie – dużą liczbę transakcji, kantor online może zaoferować klientom niższą marżę, która niesie ze sobą znacznie korzystniejszy kurs. Dla porównania:

1. Kursy euro w wiodących polskich bankach:

  • Kupno: 4.2726 PLN, 4.2623 PLN, 4.2460 PLN, 4.2729 PLN, 4.07 PLN
  • Sprzedaż: 4.4918 PLN, 4.5619 PLN, 4.5540 PLN, 4.5373 PLN, 4.5032 PLN

2. Kurs euro w kantorze online (dane na podst. https://internetowykantor.pl/)

  • Kupno: 4,3976 PLN
  • Sprzedaż: 4,4276 PLN

*Zestawienie w oparciu o kursy z dnia 01.07.2016r.

Na jednorazowej transakcji – w porównaniu do wymiany w bankach – możemy zatem zyskać od kilku do kilkunastu złotych przy małych kwotach oraz od kilkudziesięciu nawet do kilkuset złotych przy większych sumach.

Jak kupić euro w e-kantorze?

Warunkiem wymiany waluty w kantorze online jest posiadanie konta walutowego w banku. Sama procedura wymiany jest prosta i szybka. Chcąc na przykład kupić 200 EUR, logujemy się do e-kantoru i ustawiamy odpowiednie parametry wymiany, po czym serwis podaje nam informację o aktualnym kursie i kwotę w PLN oraz numer rachunku, na który mamy przesłać złotówki do wymiany. Po wykonaniu przelewu z konta złotówkowego na konto e-kantoru możemy zatwierdzić transakcję po satysfakcjonującym nas kursie w panelu klienta. Następnie e-kantor przesyła 200 EUR na nasze konto walutowe. Cała operacja może trwać zaledwie kilkanaście minut, maksymalnie do 1-2 dni roboczych, w zależności od tego, kiedy dokonujemy transakcji (dzień roboczy czy świąteczny, środek dnia czy późny wieczór) oraz od tego, w jakim banku mamy konto walutowe i złotówkowe.

Wpisy PromowaneSzukasz najtańszej opcji wymiany walut? Sprawdź internetowy kantor

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.