Szwedzki telewizor z Androidem

Opublikowano: 9 września 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Jesienią zadebiutuje opisywany przez nas projekt Google TV. Tymczasem szwedzka firma uruchomiła właśnie własną hybrydę telewizji i internetu, wykorzystującą system operacyjny Android.

Firma People of Lava nazwała swój projekt Scandinavia. Telewizor reklamowany hasłem „Okno na świat” dostępny jest w trzech wariantach: 42, 47 oraz 55 calowym. Premiera urządzenia odbyła się na targach elektronicznych w Berlinie. Obecnie dostępne będzie jedynie w Szwecji.

Producent urządzenia udostępnił w jego ramach wiele aplikacji między innymi klienta YouTube, Facebook’a, Twitter’a, Google Mapy, e-mail’a i przeglądarkę internetową opartą o technologię Webkit. Pojawić ma się również w najbliższej przyszłości „People of Lava App Store”. W zestawie z telewizorem dostępne są bezprzewodowa klawiatura i mysz.

Scandinavia opiera się na technologii Android w wersji 1.5. Poniżej prezentujemy dwa filmy przybliżające działanie projektu.

Źródło: ReadWriteWeb

Dawid ZarazińskiSzwedzki telewizor z Androidem

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.