comScore

Twitter: 65 mln komunikatów dziennie

Podczas odbywającej się w Nowym Jorku konferencji Conversational Media Summit, dyrektor ds. operacyjnych Twittera, Dick Costolo, zdradził garść statystyk dotyczących mikrobloga. Powiedział, że w maju serwis odwiedziło 190 mln osób, a każdego dnia pojawiało się ok. 65 mln komunikatów (tweetów).

Badania: najbardziej aktywni na Facebooku wydają najwięcej na zakupy online

E-biznes odkrywa media społeczne i coraz śmielej wykorzystuje ich potencjał. Sprzedawcy są grupą, dla której platformy takie jak Facebook, czy Twitter oznaczają realne zyski. Tak przynajmniej wynika z badań firmy comScore, na które powołuje się serwis eMarketer. Pokazują one, że użytkownicy popularnych sieci społecznościowych spędzają w internecie więcej czasu niż „przeciętni” internauci i – co ciekawsze – wydają tu więcej pieniędzy.

comScore: Spil Games największą siecią serwisów z grami online

Spil Games, właściciel m.in. strony Gry.pl, pokonał czołowe portale i stał się największą na świecie siecią serwisów z grami online. Według statystyk comScore globalny zasięg serwisów Spil Games oraz ruch na witrynach tej platformy wzrósł w ciągu ubiegłego roku o 75%.

A Twitter rośnie – i nic go nie zatrzyma?

Parafrazując stary dowcip: otwieram gazetę – Twitter, czytam RSS – Twitter, włączam telewizor – Twitter; boję się otworzyć lodówkę. Światowa Twiterromania trwa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, że coś w tym aspekcie może się szybko zmienić. A świadczy o tym chociażby 131 proc. wzrost oglądalności serwisu w ciągu jednego zaledwie miesiąca.

Użytkownicy App Store uwielbiają Tap Tap – i są wymarzoną grupą docelową

Tap Tap Revenge firmy Tapulous jest zainstalowana w największej ilości iPhone’ów. 34 proc. użytkowników telefonów z nadgryzionym jabłkiem ma tą grę na swoich urządzeniach – wynika z „Apple App Store Report” przygotowanego przez comScore, jedną z największych na świecie firm badawczych. To pierwsze w historii narzędzie pozwalające marketerom rozumieć to, kim są konsumenci korzystający z platformy z programami przeznaczonymi na iPhone i iPody Touch.

Scroll to Top