Talex dla Ministerstwa Finansów

Talex, integrator zaawansowanych technologii informatycznych, dostarczy 4-procesorowe serwery dla Ministerstwa Finansów. Wartość podpisanej umowy wynosi blisko 3 mln zł.

Serwery wraz z zainstalowanym systemem operacyjnym AIX będą wykorzystywane przez placówki administracji celnej oraz Ministerstwo Finansów w ramach programu ZEFIR. Wdrażany w Izbach Celnych oraz MF ogólnopolski system finansowo-księgowy ma zapewnić szybką i bezpieczną wymianę danych pomiędzy poszczególnymi jednostkami. ZEFIR ma również umożliwić tworzenie ogólnopolskich wiarygodnych analiz finansowych. Obecnie system został wdrożony w pełnym zakresie w 17 Izbach Celnych.

W ramach umowy TALEX dostarczy dziesięć 4-procesorowych serwerów typu RISC wraz z systemem operacyjnym AIX. Dodatkowo poznańska firma przeszkoli pracowników Ministerstwa z zakresu obsługi sprzętu i oprogramowania. TALEX dostarczy ponadto 40 sztuk awaryjnych zasilaczy UPS oraz zapewni trzyletnie usługi serwisowe dla wszystkich urządzeń.

Jest to kolejny przetarg na dostawę rozwiązań dla Ministerstwa Finansów wygrany przez poznański TALEX. W maju TALEX został zwycięzcą w przetargu na dostawę 12000 terminali i ponad 1000 serwerów dla Ministerstwa Finansów, wygrywając ofertą m.in. z ComputerLandem i Softbankiem. W ubiegłym roku TALEX dostarczył i zainstalował w Ministerstwie sprzęt dla potrzeb rozbudowy macierzy Clariion 4500 firmy EMC, a także wygrał przetarg na dostawę trzech serwerów Bull Escala PL600T wraz z systemem AIX. Tym samym TALEX potwierdził, że jest znaczącym podmiotem na rynku zamówień publicznych.

http://www.talex.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry