Tanie połączenia komórkowe z Onet.pl

Grupa Onet.pl SA oraz Rebtel Networks AB („Rebtel”), zawarły wieloletnią umowę o strategicznej współpracy. Jej efektem jest dostępna od dziś, tj. 19 wrzesnia, nowa usługa OnetRebtel, dzięki której Polacy uzyskają dostęp do połączeń z telefonu komórkowego na cały świat za zryczałtowaną opłatą około 3 złotych (1 dolara US) tygodniowo.
OnetRebtel jest rewolucyjną usługą, dzięki której można łączyć się za pomocą telefonu komórkowego w Polsce z komórką np. w Anglii, ponosząc tylko koszt rozmowy lokalnej. Dzisiaj Onet uruchomił stronę rebtel.onet.pl, która umożliwia dostęp do usługi, dzięki której będą mogli wykonywać nieograniczoną liczbę międzynarodowych połączeń za nieco ponad 3 zł tygodniowo, czyli równowartość 1 dolara amerykańskiego, plus koszt lokalnych połączeń.

Ogromną korzyścią dla użytkowników jest brak jakichkolwiek opłat ponoszonych z tytułu międzynarodowego roamingu. Z punktu widzenia np. Polaka mieszkającego w Wielkiej Brytanii będą to połączenia praktycznie darmowe i to w ramach abonamentu, który płaci obecnie swojemu operatorowi.

Tak znaczne udogodnienie finansowe jest możliwe dzięki nowoczesnej technologii udostępnianej przez Rebtela: użytkownik z Polski dzwoni na specjalny, lokalny numer dostępowy, następnie rozmowa jest transmitowana za granicę za pośrednictwem Internetu i rejestrowana jako rozmowa lokalna.

Także i ten koszt można zredukować, ustalając jako swój ulubiony numer dostępowy Rebtela (tym samym korzystając z oferty wszystkich operatorów komórkowych). Dzięki Rebtelowi oszczędności w opłatach za połączenia sięgają 90 procent.

„Dla milionów Polaków mieszkających na całym świecie, oferta OnetRebtel jest wspaniałym rozwiązaniem. Naszą główną motywacją zawsze było to, aby dostarczać użytkownikom usługi o najwyższej jakości i przy możliwie jak najniższych cenach, niezależnie od tego gdzie się znajdują! Rebtel to prężnie rozwijająca się, wizjonerska firma zdecydowana wprowadzić konkurencję do telekomunikacji. Cieszymy się, że będą naszym partnerem.” powiedział Łukasz Wejchert, prezes zarządu Grupy Onet.pl SA:  Jestem przekonany, że razem z Rebtelem zmienimy sposób w jaki Polacy utrzymują kontakt ze swoimi bliskimi mieszkającymi za granicą, a także z domem, gdy podróżują lub pracują poza granicami kraju.”

Hjalmar Winbladh, współzałożyciel i prezes zarządu Rebtel, powiedział:  „Zawarte porozumienie jest w naszej ocenie układem wręcz idealnym. Zdecydowaliśmy się nawiązać z Onet.pl ścisłą współpracę ponieważ stanowi centrum tego, co jest najlepsze w polskim Internecie. Jak żadne inne multimedium może przyczynić się do jednoczenia i zacieśniania kontaktów pomiędzy Polakami rozrzuconymi po całym świecie.”

Co zyskują użytkownicy?
– usługa umożliwia międzynarodowe rozmowy pomiędzy użytkownikami telefonów komórkowych prawie za darmo,
– Rebtel udostępnia infrastrukturę techniczną, która umożliwia „kojarzenie” dwóch rozmówców dzwoniących za granicę ale łączących się tylko z numerem lokalnym we własnym kraju; połączenie z rozmówcą za granicą odbywa się za pośrednictwem lokalnego numeru dostępowego dlatego cała rozmowa jest rozliczana wg stawek jak za połączenie lokalne,
– opłatą zryczałtowaną jest 1 USD tygodniowo za korzystanie z usługi (przy czym kwota nie jest pobierana, jeśli użytkownik OnetRebtel nie wykonał w danym tygodniu połączenia),
– usługa umożliwia także rozmowy poza siecią (trzeba jednak ponieść dodatkowy koszt rozmowy w kraju docelowym wg stawek Rebtel – np. w USA 2 centy/min na komórkę) ale największą korzyścią jest przystąpienie do społeczności OnetRebtel wtedy można dzwonić w praktyce za darmo
www.rebtel.onet.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry