Tańsze domeny również w OGICOM

OGICOM Sp. z o.o. dostawca kompleksowych usług internetowych dla biznesu – obniżył ceny na wszystkie oferowane przez siebie domeny do 80%, w tym na długo oczekiwaną domenę ‘.EU’.

Koszt rocznej rejestracji domeny ‘.PL’ w OGICOM wynosi po obniżce 40 zł/ rok. Zarejestrowanie domeny ‘.COM.PL’ kosztuje 30 zł/ rok. Zarejestrowanie domeny z rozszerzeniem ‘.EU’ to wydatek od 50 zł/ rok.

Domeny internetowe ‘.EU’ są rejestrowane od 7 grudnia 2005 roku. Jest to pierwsza faza rejestracji tej domeny, która potrwa do 7 kwietnia 2006 roku. Faza ta została podzielona na dwa dwumiesięczne etapy. Pierwszy etap rozpoczął się 7 grudnia 2005 roku, a drugi – startuje 7 lutego.

‘W pierwszym etapie prawo do rejestracji nazw w domenie .EU mają wyłącznie właściciele zarejestrowanych znaków towarowych, licencjonobiorcy uprawnieni do używania zarejestrowanego znaku towarowego, a także jednostki administracji państwowej. Wnioskowane w tym okresie nazwy domen .EU powinny być: zarejestrowaną krajową i/lub wspólnotową nazwą towarową, pełną nazwą organu publicznego, powszechnie znanym akronimem organu publicznego, obszarem administrowanym przez określoną instytucję lub określeniem geograficznym’ – wyjaśnia Krzysztof Szyszka, Prezes Zarządu OGICOM Sp. z o.o.

‘Po 7 kwietnia przestaje obowiązywać okres ochronny i o rejestracji domen .EU decyduje kolejność zgłoszenia. Polskie firmy powinny o tym pamiętać, żeby nie dopuścić do nowej fali cyber squatting’u, czyli rejestrowania nazw ich zastrzeżonych znaków towarowych lub marek przez osoby, których jedynym celem jest zaoferowanie im potem takiej domeny na sprzedaż po cenie wielokrotnie wyższej’ – ostrzega Krzysztof Szyszka.

Domenę ‘.EU’ może zarejestrować jedynie osoba, instytucja lub firma zarejestrowana w kraju członkowskim UE. Odpowiedzialnym za nadzór nad rejestracją jest konsorcjum EURID (The European Registry of Internet Domain Names) z siedzibą w Brukseli. Obsługą użytkowników zajmują się akredytowane przy EURID firmy specjalizujące się w usługach rejestracji i utrzymania domem internetowych. Zasady rejestracji domen ‘.EU’ określa Rozporządzenie Komisji Europejskiej nr 874/2004 z 28 kwietnia 2004.

Z usług OGICOM korzysta ponad 20 tys. klientów – firm i instytucji w Polsce i zagranicą.

http://www.OGICOM.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry