Tańszy Nook powalczy z Kindle Fire?

Opublikowano: 21 lutego 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Firma Barnes & Noble planuje jeszcze w tym tygodniu udostępnić tańszą wersję swojego tabletu. Szykuje się ostre starcie z Kindle Fire?

Tańszy Nook powalczy z Kindle Fire? 1Największa amerykańska sieć księgarni planuje zaprezentować mniejszą wersję tabletu Nook jeszcze w tym tygodniu. Tak przynajmniej wynika z notatki, do której dotarł serwis The Verge. Jeśli informacja się potwierdzi, urządzenie trafić może na amerykańskie półki już jutro, 22 lutego.

Barnes & Noble chce konkurować przede wszystkim z Amazonem. Obecnie dostępne tablety Nook i Kindle Fire mają niemal identyczną specyfikację (7-calowe ekrany z rozdzielczością 1024×600 pikseli, system Android). Nook ma jednak dwa razy większą pamięć (16 GB) i – co ważniejsze – jest o 50 dolarów droższy.

Nowe urządzenie ma mieć mniejszą pamięć (prawdopodobnie 8 GB) i ma konkurować z Kindle Fire także niższą ceną.

Dawid ZarazińskiTańszy Nook powalczy z Kindle Fire?

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.