Tantiemy w Internecie

Opublikowano: 7 marca 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Ostatnimi czasy dość głośno zrobiło się o STI- Stowarzyszeniu Twórców Internetowych. Celem tegoż Stowarzyszenia jest płacenie przez telekomy tantiem dla twórców internetowych (czyli twórców serwisów, witryn itd). Informacje te podała „oficjalnie” wczoraj Gazeta Wyborcza.

Po stronie STI jest, jak uważają założyciele, polskie prawo, które w ich rozumieniu obliguje telekomy do płacenia tantiem na korzyść twórców (powołując się na prawo autorskie).

Po stronie dostawców internetu (ISP)jest, pozwole sobię zacytować „brak logiki i niezgodność ze specyfiką internetu” w działaniach STI…

Dziś w Gazecie Wyborczej możemy przeczytać wypowiedzi prawników na temat płacenia tantiem dla twórców internetowych. Zdania są dość jednoznaczne- ochrona praw autorskich w Internecie TAK, tantiemy NIE …

Sylwester KozakTantiemy w Internecie

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.