Team Europe Ventures inwestuje w INFAKT

INFAKT Sp. z o.o. poinformowała o podpisaniu umowy inwestycyjnej z funduszem venture capital Team Europe Ventures oraz inwestorem indywidualnym Christophem Janz. Na mocy porozumienia inwestorzy objęli 30% udziałów w spółce.

Środki pozyskane z inwestycji zostaną w całości przeznaczone na rozwój firmy INFAKT – wzmocnienie jej kapitału intelektualnego, poszerzenie funkcjonalności oprogramowania oraz intensyfikację działań marketingowych.

Twórców INFAKT zapytaliśmy, jak – w tym ważnym dla spółki momencie – widzą jej przyszłość, co pomogło im odnieść sukces i czy dostali też propozycje od innych inwestorów?

Team Europe Ventures inwestuje w INFAKT 1– Właściwie już kilka miesięcy od powstania www.infakt.pl  pojawiały się pierwsze oferty od inwestorów. Jednak dopiero Team Europe Venture  z Lukasem Gadowskim i Pawłem Chudzińskim na czele oraz Christoph Janz (jest również inwestorem w freeagentcentral.com – serwis podobny do Infakt  działający na rynku brytyjskim) zaoferowali nam nie tylko wsparcie finansowe ale również know-how. Bardzo ważne było również zaufanie jakie budowaliśmy podczas rozmów. Czujemy, że inwestycja jest krokiem na przód ale  przed nami wiele strategicznych decyzji, jeszcze więcej pracy i mocniejsza presja. powiedział redakcji e-biznes.pl Wiktor Sarota, prezes spółki INFAKT.

– W naszym przypadku świetnie sprawdzała się stara reguła „do trzech razy sztuka”. Infakt jest w zasadzie naszym trzecim projektem dwa wcześniejsze nie odniosły sukcesu. Mimo to nie poddawaliśmy się i pracowaliśmy dalej. Teraz też mamy świadomość, że nie wszystko pójdzie gładko, ale jak zwykle determinacji nam nie zabraknie, żeby rozwijać www.infakt.pl. Chcemy tworzyć serwis, który przedsiębiorcy będą wybierać ze względu na łatwość obsługi i użyteczność. – dodał Wiktor Sarota.

Zespół INFAKT udowodnił, że potrafi stworzyć i spopularyzować funkcjonalną i łatwą w obsłudze aplikację online umożliwiającą proste wystawianie faktur, będącą równocześnie podstawą oprogramowania do prowadzenia księgowości. W serwisie www.infakt.pl, w ciągu 25 miesięcy od jego powstania, zarejestrowało się ponad 50 000 użytkowników, co sprawia, że firma należy obecnie do liderów tego segmentu rynku.

– INFAKT to zespół ludzi, który bardzo konsekwentnie realizuje swój pomysł na tworzenie łatwego w obsłudze oprogramowania do prowadzenia firmy, przede wszystkim księgowości i wystawiania faktur. Jesteśmy pod wrażeniem talentu, pasji i determinacji zespołu INFAKT oraz tego, co do tej pory osiągnęli, i dlatego inwestujemy nasze środki i czas w tą spółkę. Czujemy się uprzywilejowani, współpracując z tak utalentowanym zespołem, i wierzymy, że ta inwestycja będzie bardzo owocna zarówno dla nas jako funduszu, jak i dla zespołu INFAKT, – komentuje Paweł Chudziński, partner w Team Europe Ventures.

Team Europe Ventures inwestuje w INFAKT 2

Założycielami INFAKT Sp. z o.o. są Wiktor Sarota oraz Sebastian Bobrowski – absolwenci krakowskiej AGH. Wiktor pełni funkcję prezesa spółki, jest również odpowiedzialny za marketing i rozwój. Przed założeniem własnej firmy zdobywał doświadczenie w agencji interaktywnej Opcom. Sebastian jest dyrektorem technicznym oraz głównym programistą w INFAKT. Wcześniej pracował w firmach programistycznych, m.in. w DreamLab. Udziałowcem w spółce jest również Krzysztof Nowiński, dzięki któremu firma ma profesjonalne wsparcie na poziomie strategicznym. Krzysztof posiada wieloletnie doświadczenie managerskie i konsultingowe – był partnerem zarządzającym funduszu venture capital bmp AG, członkiem zarządu CA-IB Fund Managment oraz konsultantem w McKinsey & Company.

– Umowa z Team Europe Ventures jest dla nas otwarciem nowego etapu i kolejnym wyzwaniem. Patrząc wstecz, mamy poczucie, że podążamy ścieżką typową dla rozwijających się firm technologicznych. Inwestując w INFAKT własne pieniądze zarobione za granicą podczas urlopu dziekańskiego i pracując kilkanaście godzin na dobę w ciasnym pokoju w akademiku, mieliśmy ambicję stworzenia dużego projektu internetowego. Czujemy, że rozwijamy skrzydła. Naszym celem jest stać się marką pierwszego wyboru w segmencie oprogramowania wspomagającego prowadzenie małych i średnich firm, – podsumowuje Wiktor Sarota.

Team Europe Ventures jest europejskim inwestorem w spółki internetowe we wczesnych fazach rozwoju z siedzibą w Berlinie. W Polsce fundusz z sukcesem inwestował w portal rozrywkowy www.epuls.pl, który odsprzedał w 2008 roku wydawnictwu Gruner + Jahr. Obecnie jest inwestorem w spółce www.pomocni.pl będącej między innymi właścicielem serwisu www.niania.pl.

www.infakt.pl


Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry