TechCamp #3 – pasjonaci mobile łączą się!

Pogłoski o tym, że TechCamp #3 będzie ważnym wydarzeniem, nie były przesadzone. Dowód? Ponad 450 rejestracji na wydarzenie i niewiele mniej uczestników krakowskiego barcampu.

TechCamp #3 – pasjonaci mobile łączą się! 1To było prawdziwe święto nowych technologii. Jeden z największych klubów w mieście przeżył prawdziwe oblężenie. Dobór prelegentów, networking w kuluarach, świetne miejsce plus wizja wygranej jednego z dwóch smartfonów Nokia Lumia 800 – to były wystarczające powody, by ten wieczór spędzić na TechCampie.

Część merytoryczną rozpoczął ekspert Microsoft. Bartłomiej Zass, ISV Developer Evangelist marki naświetlił możliwości jakie roztacza przed użytkownikami ogłoszona w październiku 2011 wersja Windows Phone. Główna idea? Zgodnie z zaleceniami interfejsu Metro ma być prosto i intuicyjnie. Najważniejsze funkcje dostępne z poziomu ekranu głównego, a do tego wszystkie aplikacje i kontakty zamknięte w formie funkcjonalnych kafelków.

Po podróży od podstaw oprogramowania aż do kwestii monetyzacji, Bartłomieja Zassa na scenie zastąpił ekspert Compendium CE – Michał Dziadkowiec, na co dzień główny programista na platformę iOS oraz Web Media Specialist. Specjalista zaserwował obecnym na sali technologiczny przewodnik po tworzeniu aplikacji na urządzenia mobilne, w tym naświetlił kwestie związane z HTML5, PhoneGap czy Appcelerator Titanium.

Głos przejęła po nim Anna Godek-Biniasz, PR&Marketing Manager w iPlacement. Pokazała jakie drogi zarabiania są dostępne. Aplikacje można tworzyć na zamówienie zewnętrznych firm, pisać systemy i próbować sprzedawać na własną rękę lub oddać monetyzację produktów partnerom.

Ci, którzy myślą o wkroczeniu na jedną z tych ścieżek, dzięki kolejnej prezentacji dostali świetne case studies do przeanalizowania. Przegląd najciekawszych polskich aplikacji na telefon przygotowali na TechCamp studenci Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie – Michał Cudny oraz Grzegorz Unijewski.

Na koniec tej odsłony barcampu prelegenci zasiedli do debaty o przyszłości Windows Phone. Czy podoła konkurencji i zdoła przekonać do nowego interfejsu? Jaki target obiorą specjaliści marketingowi marki? To tylko niektóre kwestie poruszane w czasie panelu dyskusyjnego.

Wszyscy, którzy zarejestrowali się na TechCamp #3 i wzięli udział w wydarzeniu są teraz w kolejce oczekujących do dwóch smartfonów Nokii Lumia 800. Aby zawalczyć o nagrodę trzeba stworzyć aplikację mobilną i do 30 maja opublikować ją na Marketplace. Pierwszy krok to jednak wysłanie swojego zgłoszenia pod adres info@techcamp.pl w terminie do 24 marca i oczekiwanie do końca miesiąca na szczegółowe informacje o konkursie od zespołu Microsoft. Wygrają najbardziej oryginalne i wyróżniające się jakością projekty. Więcej informacji na www.techcamp.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry