TechCamp #7: testy responsive web design

Jedni mówią, że to rewolucja w tworzeniu stron internetowych. Drudzy wybierają rozwiązania natywne jako te wydajniejsze i efektywniejsze. Wszystkie fakty i mity związane z responsive web design prześledzą prelegenci najbliższego TechCampu, który staruje 21 lutego o godz. 19.00 w krakowskim Lizard Kingu. Organizatorem wydarzenia jest Akademia Unity.

TechcampŻyjemy w erze mobilności. To stawia projektantów przed koniecznością dostosowania stron www i aplikacji webowych do szerokiej gamy rozmiarów ekranów w urządzeniach, na których są one wyświetlane. Odpowiedzią na ten dylemat jest responsive web design, czyli projektowanie stron elastycznych. O tym, co wziąć pod uwagę przed decyzją o projektowaniu stron responsywnych opowie w czasie TechCampu jeden ze specjalistów Grupy Unity.

Ponadto, 21 lutego będzie można usłyszeć Wojciecha Zająca, prezesa polskiego oddziału X-Team.com/XHTMLized.com. Ekspert, który na co dzień promuje rozwiązania mobilne i zbiera przykłady wzorców projektowych z zakresu RWD, przybliży publiczności, jak od strony technologicznej wygląda praca nad taką witryną. Na scenie zobaczymy też Bartłomieja Zassa, ewangelistę Microsoft. Znany techcampowej widowni ekspert, zaprezentuje wybrane mechanizmy narzędzia Visual Studio 2012 do pracy z HTML 5 i CSS 3. Na własne oczy będzie można zobaczyć też, jak zbudować efektywną aplikację wykorzystującą elementy responsive web design w oparciu o technologię ASP.NET.

Jak zwykle uczestnicy TechCampu wyjdą zaopatrzeni w praktyczną wiedzę, kontakty i posileni pizzą. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wystarczy tylko rejestracja na stronie www.akademiaunity.pl/events/5/techcamp-7/. Na wydarzenie zaprasza organizator Akademia Unity wraz z partnerami – Microsoft BizSpark oraz Krakowskim Parkiem Technologicznym.

Nasza Redakcja objęła spotkanie patronatem medialnym.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry