Telefonia VoIP w Polsce

Bez abonamentu, bez umowy, kilka groszy za minutę rozmowy z dowolnym numerem na świecie – te argumenty przemawiają do coraz większej liczby abonentów. Rośnie również liczba liczących się operatorów. Na rynku podobne usługi oferuje już ponad 50 firm – wynika z najnowszego raportu Money.pl na temat telefonii VoIP.
Największy operator – EasyCall – obsługuje blisko 200 tysięcy abonentów, którzy wydzwaniają kilkanaście milionów minut miesięcznie. Od początku roku liczba aktywnych kont wzrosła o 40 procent.

Mniejsi operatorzy mogą pochwalić się jeszcze bardziej imponującymi wzrostami. FreecoNet ma obecnie dziesięciokrotnie więcej klientów, niż na początku roku. Liczba klientów HopIn co miesiąc rośnie o ponad 10 procent.

Przeważnie cena minuty rozmowy oscyluje w granicach 8 groszy. O ile w przypadku rozmów lokalnych różnica cen między VoIP a tradycyjną telefonią nie jest oszałamiająca, to już porównanie cen połączeń międzymiastowych i międzynarodowych wypada zdecydowanie na korzyść technologii internetowej.

Stawki połączeń międzymiastowych u tradycyjnych operatorów – w podstawowych planach taryfowych – to średnio 30 groszy za minutę. Międzynarodowych – od 1,5 zł do krajów Europy Zachodniej do nawet 7,5 zł w przypadku połączeń do krajów afrykańskich czy Azji. W przypadku VoIP zapłacimy odpowiednio 5-10 groszy za minutę połączenia międzymiastowego i od 5 groszy do 1,5 zł za rozmowę międzynarodową.

www.money.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Konkurs Dyrektor e-Commerce Roku
30.06.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry