Telekomunikacja wycina Wojewódzkiego

Odbierasz telewizję w ramach Mulitpakietu TP? Nie obejrzysz części programów TVN. Jak ustalił Money.pl stacja nie ma licencji na ich nadawanie przez łącza internetowe. Problem dotyczy co najmniej kilku tysięcy abonentów. Ilu dokładnie? TP nie chce ujawnić.
Na klientów Telekomunikacji, którzy zdecydowali się na telewizyjną ofertę w ramach Multipakietu lub Videostrady, czeka niemiła niespodzianka. Nie mogą oglądać programów „Kuba Wojewódzki”, „Multikino”, serialu „Sfora” i niektórych filmów nadawanych przez TVN. W czasie tych programów na ekranach ich telewizorów pojawia się komunikat „Przerwa w reemisji programu z przyczyn niezależnych od TP”.

Money.pl przeanalizował umowę na Multipakiet – na przedostatniej z dziewięciu stron Telekomunikacja Polska zastrzega, że na prośbę TVN musi wyłączać wskazane przez nadawcę programy na antenie TVN, TVN7 i TVN Gra. Konsultanci sprzedający Multipakiet nie mają jednak obowiązku informowania klientów o tym ograniczeniu, więc tego z reguły nie robią. Jeśli ktoś nie przeczyta dokładnie umowy – a jak pokazują badania, większość Polaków nie ma takiego zwyczaju – dowie się o restrykcjach dopiero kiedy zobaczy na ekranie stosowny komunikat.

„Z informacji, jakie otrzymaliśmy z TVN wynika, że przyczyną takiej sytuacji jest nieudostępnienie temu nadawcy praw do dystrybucji via DSL przez właścicieli praw autorskich do poszczególnych pozycji” – wyjaśnia Money.pl biuro prasowe Telekomunikacji Polskiej.

„Nie mamy licencji na nadawanie tych programów przez internet” – powiedział Money.pl Karol Smoląg z TVN. „Multipakiet korzysta z internetowych łącz DSL, a to jest osobny kanał nadawania i wymaga osobnej licencji”. Smoląg zapewnia, że TVN rozmawia z w tej sprawie z producentami „zakazanych” programów. Rzecz w tym, że rozmowy na razie trwają.

www.news.money.pl/artykul/telekomunikacja;wycina;wojewodzkiego,3,0,300547.html

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top