TETA_Personel zastąpił TETA_C w R.R. Donnelley

System TETA_KP, należący do pakietu TETA_C, od 1995 roku obsługiwał kadry i płace w spółce R.R. Donnelley Europe, a od 2001 roku również w nowo powstałej R.R. Donnelley Poland. W czerwcu tego roku krakowskie drukarnie zakończyły wdrożenie aplikacji TETA_Personel, która przejęła obsługę kadrowo-płacową oraz dodatkowo moduł zarządzanie personelem.

Funkcjonująca przez sześć lat TETA_KP w dużej mierze odpowiadała potrzebom kadrowo-płacowym drukarni Donnelley. Jednak, kiedy obie spółki (R.R. Donnelley Europe i R.R. Donnelley Poland – ta druga znajduje się w krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej) zatrudniały już blisko 900 pracowników, przyszedł czas na narzędzie o większych możliwościach analitycznych, funkcjonalnych i technicznych.

„Przejście na system TETA_Personel nie było naturalnym następstwem użytkowania przez nas wcześniej TETY_C. Rozpatrywaliśmy również oferty innych dostawców, ale po sprawdzeniu opinii użytkowników, zdecydowaliśmy się jednak na TETĘ” – twierdzi Jarosław Cichoń, kierownik projektów informatycznych w Donnelley.

Jak dodaje, duże znaczenie miało także wcześniejsze doświadczenie we współpracy z TETĄ i świadomość, że jasno postawione wymagania i dobre przygotowanie po obu stronach, pozwolą na sprawny przebieg wdrożenia.

Wdrożenie systemu TETA_Personel trwało trzy miesiące. Marzec i kwiecień tego roku, to przede wszystkim prace analityczne, migracja danych i układanie bazy składników płacowych, które pozwalają na równoczesne stosowanie różnorodnych systemów płacowych. Już w kwietniu zostały w obliczone testowe listy płac, jednocześnie trwały szkolenia użytkowników systemu z działów kadr i płac. Majowe pensje pracownicze zostały już w całości naliczone przez TETA_Personel. Warto podkreślić, że wdrożenie było prowadzone równolegle w dwóch spółkach jednocześnie.

Drukarnie Donnelley oferują usługi poligraficzne licznym klientom a są to: międzynarodowe koncerny wydawnicze, europejskie sieci hipermarketów, światowi wydawcy katalogów, a nawet książek telefonicznych. Tytuły, takie jak: „Wprost”, „Twój Styl”, „Film”, „Maxim”, „Enter”, „Dom&Wnętrze” – to tylko niektóre polskie czasopisma wychodzące z krakowskich drukarni.

„Jeszcze przed podpisaniem umowy, na serwerach klienta – MS Windows 2000 Server – przeprowadziliśmy próbną instalację aplikacji TETA_Personel wykorzystującej bazę danych Oracle obok systemu księgowego SCALA, działającego już w obu spółkach i wymagającego bazy MS SQL. Próba miała nam odpowiedzieć czy nie będzie konfliktu między tymi bazami. Test wypadł pozytywnie, dzięki czemu nasz klient uniknął kosztów związanych z zakupem dodatkowego hardware’u” – tłumaczy Michał Wróblewski koordynator wdrożenia ze strony TETY. Połączenie interfejsem systemu TETA_Personel z aplikacją finansową SCALA, było już tylko jedną z prac ostatniego etapu wdrożenia. „Interfejs – choć nie należał do najprostszych – działa poprawnie”. – o czym z dumą mówi Adam Międła wdrożeniowiec wiodący aplikacji TETY w spółkach Donnelley.

W efekcie w obu spółkach wykorzystano po jednym istniejącym już serwerze Compaq Proliant ML 530 (Pentium III 800 MHz, 512 MB RAM, HDD 20 GB w RAID5) z systemem operacyjnym MS Windows 2000 Server. Na obu pracują bazy danych MS SQL 7.0 i Oracle 8.1.7.

Wdrożona aplikacja TETA_Personel obsługuje w drukarniach Donnelley całość zagadnień związanych z administracją kadrowo-płacową, naliczaniem wynagrodzeń i tworzeniem raportów. Wykorzystuje także możliwości związane z zarządzaniem personelem m.in.: potrzeby rekrutacyjne, prowadzenie banku ofert pracy oraz zarządzanie szkoleniami.

Powodzenie jednego projektu zachęca do rozpoczęcia kolejnych. Obie firmy rozpoczynają obecnie prace analityczne nad rozbudowaniem istniejącego systemu kart pracy i modyfikacją na potrzeby spółek Donnelley interfejsu z systemem RCP (Rejestratorem Czasu Pracy). „Specyfika pracy w drukarni, na różnych stanowiskach i przy różnych maszynach, powoduje potrzebę rozksięgowania praktycznie każdej godziny pracy naszych ludzi. Jest to dosyć skomplikowana sprawa, dlatego stworzenie interfejsu z RCP potraktowaliśmy jako osobny mały projekt i planujemy jego zakończenie jesienią tego roku” – wyjaśnia Jarosław Cichoń z R.R. Donnelley Europe.

Wśród firm, które podobnie jak R.R. Donnelley przeszły z użytkowania systemu TETA_C na TETA_Personel, są m.in.: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Cadburry Poland, Cargill, Accenture oraz Nutricia. W większości przypadków wymiana oprogramowania była konsekwencją rozwoju tych przedsiębiorstw i zmiany technologii.

http://www.teta.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top