ThinkPad X30 już na rynku

IBM wprowadza na rynek notebook ThinkPad X30, o niezwykle lekkiej konstrukcji, ważący zaledwie 1,6 kg ; nowy ThinkPad wykorzystuje opatentowaną przez centrum badawczo-rozwojowe IBM technologię wspomagającą oszczędność energii i unikalne rozwiązanie przedłużające czas pracy urządzenia do 8 godzin przy użyciu drugiej opcjonalnej baterii. ThinkPad X30 może korzystać jednocześnie z dwóch akumulatorów – wewnętrznego i opcjonalnego, łatwo montowanego do dolnej obudowy. Opatentowana technologia oszczędności energii inteligentnie zarządza poborem mocy pomiędzy dwoma akumulatorami i analizuje zapotrzebowanie niezbędnej energii do wykonywania zadań, zwiększając lub zmniejszając moc stosownie do każdego z podsystemów.

ThinkPad X30, wykorzystujący ponad 25 nowo opatentowanych technologii wyróżnia się innowacyjnością. Jednym z unikalnych rozwiązań jest Access Connections, pozwalający użytkownikom łatwo zarządzać połączeniami zarówno przewodowymi, jak i bezprzewodowymi i przekierowywać z jednej lokalizacji na inną. ThinkPad X30 jest jedynym ultralekkim notebookiem na rynku oferującym jednocześnie bezprzewodową komunikację w standardzie 802.11 b oraz technologię Bluetooth. Jest to też jedyny system wykorzystujący rozwiązania bezpieczeństwa: TCPA oraz funkcje przywracania systemu i odzyskiwania danych (One Button Disaster Recovery) jednym przyciskiem.

ThinkPad X30 już na rynku 1X30 został zaprojektowany ergonomicznie. Opcjonalna multimedialna stacja dokująca X3 UltraBase ważąca zaledwie 0,7 kg uzupełnia jego funkcjonalność. Podczas korzystania z notebooka w podróży, użytkownik po całym dniu prezentacji i obsługi poczty elektronicznej z wykorzystaniem łączności bezprzewodowej, powinien jedynie umieścić urządzenie w stacji dokującej i naładować akumulator. Może też korzystać z takich dodatkowych udogodnień, jak dodatkowe napędy DVD/CD-ROM, głośniki zewnętrzne, czy też dodatkowe porty USB.

W jaki sposób uzyskano tak niewiarygodnie długi, ośmiogodzinny czas pracy” Było to możliwe dzięki inicjatywie IBM w zakresie projektowania energooszczędnych rozwiązań. IBM wyprodukował nowy chip wykorzystujący technologie redukujące pobór mocy i zastosował go przy produkcji akumulatorów do komputerów osobistych. IBM jest zdania, że nowa technologia pozwoli zredukować zużycie energii do poziomu 1/10 obecnego zużycia w innych urządzeniach.

„ThinkPad X30 i zastosowane w nim unikalne rozwiązanie opcjonalnej baterii zapewnia użytkownikom możliwość zabrania ze sobą komputera w dowolne miejsce,” mówi Fran O’Sullivan, general manager Personal Computing Division w IBM. „Nowy ThinkPad urzeczywistnił możliwość osiągnięcia dotychczas nierealnego celu, jakim jest posiadanie ultralekkiego komputera przenośnego z opcjonalnym akumulatorem wystarczającym na osiem godzin nieprzerwanej pracy przy zachowaniu jego pełnej funkcjonalności”.

http://www.ibm.com

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top