Top 10 – telefony komórkowe, luty

Firma Vobis zaprezentowała zestawienie 10 telefonów komórkowych, które były najchętniej kupowane w sieci sklepów Vobis w lutym 2010. W rankingu na pierwszym miejscu znalazł się telefon HTC HD2 z ekranem dotykowym, systemem Windows oraz z procesorem 1 Ghz.

1. HTC HD2 Leo HSPA GPS

Top 10 - telefony komórkowe, luty 1

HTC HD2 to telefon z ekranem dotykowym, systemem Windows oraz z procesorem 1 Ghz, który pozwala na  błyskawiczne i sprawne przetwarzanie informacji. HTC HD2 posiada duży i czytelny wyświetlacz 4,3″, dzięki któremu pisanie za pomocą klawiatury dotykowej jest o wiele szybsze i wydajniejsze. Dodatkowo w bardzo łatwy sposób możemy przeglądać, zmniejszać lub powiększać zdjęcia, dokumenty PDF oraz pliki Microsoft Office. Telefon posiada wiele przydatnych funkcji, takich jak mail, kalendarz, komunikator czy przeglądarka. HTC HD2 wyposażony jest w modem 3G i oraz WiFi, dzięki czemu może służyć jako punkt dostępowy do Internetu dla komputerów i innych urządzeń.

2. HTC Magic HSDPA WLAN GPS

Top 10 - telefony komórkowe, luty 2

Telefon komórkowy HTC Magic jako pierwszy z serii HTC został wyposażony w nowoczesny system Android. Smartphone posiada 3,2-calowy intuicyjny ekran dotykowy, który pozwala dowolnie przenosić, układać i organizować skróty do najczęściej używanych przez nas aplikacji, aby maksymalnie podnieść wydajność pracy z urządzeniem. Dzięki wielu funkcjom multimedialnym, ponadprzeciętnej szybkości działania oraz nowoczesnemu systemowi operacyjnemu, HTC Magic jest mobilnym centrum zarządzania informacjami, który mieści się w kieszeni.

3. Nokia N900 Black HSDPA WLAN GPS

Top 10 - telefony komórkowe, luty 3

Nokia N900 jest pierwszym smartphonem działającym w systemie Linux Maemo. Jest to możliwe dzięki wyświetlaczowi o przekątnej 3,5 cala oraz wysuwanej klawiaturze “QWERTY”. W modelu N900 możemy korzystać z takich aplikacji jak: przeglądarka internetowa Mozilla, portali typu Facebook czy też programu Skype, który znajduje się w systemie i działa bez konieczności łączenia się z siecią WIFI. Dodatkowo, telefon został wyposażony w aparat fotograficzny z autofocusem oraz diodową lampą błyskową.

4. Nokia 5800 XpressMusic Black HSDPA GPS WLAN
Urządzenie posiada wysokiej rozdzielczości ekran dotykowy o przekątnej 3,2”. Wygląda wyjątkowo i daje dostęp do wszystkiego – muzyki, video i innych multimediów dzięki dłoni, rysikowi i funkcji reagowania na dotyk. Specjalny pasek multimediów zapewnia ponadto dostęp do mobilnej rozrywki z dźwiękiem w wysokiej jakości oraz szerokim ekranem o wysokiej rozdzielczości. Nokia 5800 wyposażona jest w odbiornik GPS do nawigacji pieszej i samochodowej – aplikacja dotykowa Nokia Maps 2.0.

5. Nokia 7020 Graphite EDGE

2,2” kolorowy wyświetlacz telefonu, prezentuje  aktualne informacje dotyczące połączeń i wiadomości. Wyposażony jest w aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 MPix, odtwarzacz audio oraz radio FM z RDS. Bateria pozwala na 550 godzin czuwania oraz prawie 5 godzin rozmów. Dodatkowo producent dołączył do telefonu stereofoniczny zestaw słuchawkowy Nokia (WH-101).

6.    Nokia 2700 classic black
Elegancki, wielofunkcyjny telefon komórkowy, przystosowany do obsługi multimediów. Wyposażony jest w odtwarzacz muzyki, radio FM oraz aparat fotograficzny o rozdzielczości 2,0 megapikseli. Urządzenie współpracuje z kartami microSD o pojemności do 2 GB, co umożliwia przechowywanie dużej ilości danych. Synchronizację z komputerem ułatwia Bluetooth, a łączność GPRS pozwala na korzystanie z Internetu oraz poczty elektronicznej przy użyciu wbudowanej przeglądarki Opera Mini.

7. Nokia 3720 Classic Grey EDGE
Nokia 3720 została zaprojektowana specjalnie dla tych, którzy często zabierają telefon w ekstremalne warunki. Specjalna obudowa powoduje, iż telefon jest odporny na wstrząsy oraz działanie wody i kurzu. Pokrywa chroniąca zarówno baterię jak i wnętrze telefonu zamykana jest na wkręt co powoduje, że do środka nie dostają się żadne zanieczyszczenia. Producent wyposażył telefon w aplikacje Nokia Maps znajdującą się na karcie SD  pojemności 1 GB oraz 2,2- calowy ekran ułatwiający podróżowanie w nieznanym terenie.

8.  Nokia 2720 Fold Black GPRS
Ładna, prosta i tania- tak w skrócie można opisać telefon Nokia 2720. Poręczny, składany telefon z błyszczącą obudową, zadowoli każdego użytkownika wykorzystującego komórkę do podstawowych funkcji. Łatwy dostęp do poczty, kalendarza i Internetu oraz różnego rodzaju aplikacje pozwalają użytkownikowi na sprawne zarządzanie swoim czasem oraz informacjami. Telefon posiada także aparat fotograficzny 1,3 MPix, radio FM oraz możliwość odtwarzania plików mp3. Nokia 2720 przeznaczona jest dla użytkowników, którzy szukają prostoty w ładnym opakowaniu.

9. Nokia 5530 XpressMusic Red EDGE WLAN

Jak przystało na serię XpressMusic podstawowe funkcje telefonu związane są z muzyką i rozrywką. Nokia 5530 może odtwarzać muzykę do 27 godzin pracy na baterii oraz przechowywać utwory muzyczne i inne pliki multimedialne na karcie pamięci o pojemności 4GB. Teledyski i filmy można oglądać na ekranie o wielkości 2,9”. Nokia 5530 XpressMusic posiada przewijany pasek kontaktów w telefonie, który daje możliwość dostępu do 20 osób oraz historii połączeń z nimi. Skróty znajdujące się na ekranie głównym pozwalają nam przejść w szybki i wygodny sposób do multimediów, Internetu i innych ustawionych przez nas aplikacji. Telefon ma wbudowany także: Bluetooth 2.0, modem WiFi, akcelerometr, radio FM, 3.5mm gniazdo słuchawkowe oraz port MicroUSB.

10. LG GD510 Hopper Silver EDGE
LG GD510 to najmniejszy 3  calowy, dotykowy telefon na świecie z możliwością ładowania baterii energią słoneczną. Telefon został wyposażony w ekran o rozdzielczości 240 x 400, 40GB wbudowanej pamięci, aparat 3Mpix z autofocusem, 3G, wejście na kartę MicroSD oraz odtwarzacz audio/wideo. Dodatkowo producent dodał ładowarkę, która posiada alarm sygnalizujący pełne naładowanie telefonu komórkowego, co pozwala zaoszczędzić zużywaną energię.

Zdjęcia wszystkich telefonów z zestawienia na: Techcity.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top