Travelplanet.pl na giełdę

Opublikowano: 18 maja 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wyraziła zgodę w dniu 17.05.2005 na wprowadzenie do obrotu publicznego akcji Internetowego Biura Podróży Travelplanet.pl. S.A. Oferującym akcje Travelplanet.pl S.A. jest Internetowy Dom Maklerski IDMSA.PL

Travelplanet.pl S.A. jest multiagentem sprzedającym usługi turystyczne za pośrednictwem internetu i Call Center Spółka. Firmajest najszybciej rozwijającą się firmą w Polsce i drugą w Europie Środkowej według firmy audytorskiej Deloitte (ranking FAST50 Rising Stars), notując 1050% wzrost w ciągu 3 lat.

Spółka jest pionierem innowacyjnych rozwiązań technologicznych w swoim segmencie działalności. Wdrożenie przez Travelplanet.pl Zintegrowanego Systemu Informatycznego klasy ERP, który wprowadził nową jakość w obsłudze klienta zostało wyróżnione przez potentata informatyki firmę IBM.

Większościowym udziałowcem Travelplanet.pl jest notowany na GPW fundusz venture capital MCI Management, który od początku funkcjonowania Spółki jest inwestorem strategicznym. MCI z powodzeniem sprzedało w procesie preIPO na początku 2004 roku 25% akcji Travelplanet.pl. Dzięki temu do grona akcjonariuszy Travelplanet.pl dołączyły m.in. instytucje finansowe.

http://www.travelplanet.pl

Sylwester KozakTravelplanet.pl na giełdę

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.