Trochę techników w Onet.pl

Serwis społecznościowo-poradnikowy www.trochetechniki.pl to propozycja dla tych, którzy chcą podzielić się swoim technicznym doświadczeniem. Nie jesteś ekspertem? Możesz poszukać gotowych porad lub po prostu zadać pytanie.

Portal wystartował w maju 2009 jako owoc współpracy między Grupą Onet.pl a krakowską agencją interaktywną Veneo (www.veneo.pl), specjalizującą się w realizacji serwisów web 2.0, której zlecono kompleksowe wykonanie projektu.

W wortalu znajdują się trzy główne sekcje: „Poradniki”, „Instrukcje” i „Zagadnienia”. Serwis pozwala zalogowanym użytkownikom na zamieszczanie następujących typów treści: poradników, prezentacji i filmów w obrębie kategorii tematycznych: „Foto”, „Komputery”, „Mobilne”, „Programy”, „RTV”. Fachowość instrukcji danego usera na pewno zostanie doceniona przez redakcję poprzez przyznanie statusu „eksperta”. Portal jest w pełni zintegrowany z  forum. Ciekawą funkcjonalnością jest możliwość określania poszczególnych wątków jako problemów, a wybranych odpowiedzi jako rozwiązań – prawo do tego przysługuje twórcy danego pytania.

Veneo we współpracy z Onet.pl zaprojektowało serwis funkcjonalnie, uwzględniając najnowsze standardy usability stosowane w rozwiązaniach web 2.0. Wykonano również przejrzysty i przyjazny dla oka design.  Serwis działa w oparciu o „veo C2MS” – Content&Community Management System. Veneo również wdrożyło i zintegrowało serwis ze środowiskiem teleinformatycznym portalu Onet.pl

www.trochetechniki.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top