Tumblr: koniec 24-godzinnej awarii

Tumblr, coraz popularniejszy serwis blogowy znów działa. Przez ponad 24 godziny platforma była niedostępna.

Tumblr: koniec 24-godzinnej awarii 1W komunikacje wysłanym za pośrednictwem Twittera, Tumblr informował wczoraj, że serwis przeżywał poważny problem z bazą danych, ale prace nad jego pokonaniem trwają.  Powrót do pełnej funkcjonalności trwał jednak ponad dobę.

To był bardzo trudny dzień dla serwisu, który kilka tygodni wcześniej pozyskał pieniądze od funduszu Sequoia Capital (suma nie została podana, mówi się jednak o dziesiątkach milionów dolarów). W Tumblr, według statystyk dostępnych na stronach serwisu, działa 10,5 mln blogów i napisano już 1,7 mld wpisów (w sierpniu przekroczona została granica miliarda postów). Jeśli taki serwis nie działa przez godzinę – to bardzo poważna awaria; jeśli przed dobę – to katastrofa.

To absolutnie niedopuszczalne dla naszego zespołu i niedopuszczalne dla platformy, która chce być najlepszym na świecie miejscem do twórczego wyrażania się – komentował na blogu David Karp, założyciel Tumblr.

To nie pierwsze szeroko komentowane wpadki platform blogowych. Warto przypomnieć, że w czerwcu padł serwis WordPress.com.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry