TVN Meteo już w sieci

W czerwcu 2011 stacja telewizyjna TVN Meteo uruchomiła nowy internetowy serwis pogodowy stacji pod adresem www.tvnmeteo.pl. W serwisie wyeksponowana została część społecznościowa. Za projekt i przygotowanie odpowiedzialna jest krakowska agencja Veneo.

 

W nowym  serwisie TVN Meteo udostępniane są na bieżąco najnowsze informacje pogodowe dotyczące całego świata i Polski. Prognozy pogody zaprezentowano w formie czytelnych map, takich jak te wykorzystywane w stacji telewizyjnej. Dzięki prognozom długoterminowym oraz informacjom na temat warunków pogodowych na drogach użytkownicy serwisu będą mogli planować wypoczynek i wyjazdy.

Ważnym elementem serwisu jest mocno rozbudowany dział wideo, w którym znajdą się materiały udostępniane przez stację telewizyjną: sezonowe relacje z ośrodków turystycznych, specjalne wydania prognoz pogody. Można tu również znaleźć filmy nadsyłane przez użytkowników serwisu. Na stronie będą emitowane także odcinki magazynów stacji TVN Meteo, takich jak: Maja w ogrodzie, Encyklopedia pogody, czy Meteo Maniak.

TVN Meteo już w sieci 1

Użytkownicy nowego serwisu będą mogli aktywnie włączyć się w tworzenie jego treści. Zarejestrowane osoby mają możliwość dodawania zdjęć, filmów wideo, przesyłania materiałów prasowych do redakcji. Każdy odwiedzający stronę może komentować informacje prasowe, zdjęcia lub filmy, wziąć udział w ankiecie, bez koniecznego logowania się na stronie. Nowatorską funkcjonalnością jest możliwość czatu online z dyżurnym synoptykiem TVN Meteo.

Przy budowie nowego projektu TVN Meteo szczególnie zadbano o standardy Usability. Serwis podzielony został na bloki tematyczne uporządkowane w sposób przyjazny i przejrzysty dla użytkowników. Układ funkcjonalny serwisu sprzyja łatwemu wyszukiwaniu interesujących użytkownika treści oraz łatwej nawigacji. Szata graficzna portalu jest spójna z systemem identyfikacji wizualnej stacji TVN Meteo.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry