Twitter: 250 mln tweetów każdego dnia; serwis wart 8 mld dolarów

Opublikowano: 18 października 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Integracja z iOS5 bardziej owocna niż się spodziewano. Rośnie liczba wysłanych komunikatów i aktywność użytkowników. Serwis wart jest 8 mld dolarów. Dick Costolo, szef Twittera, odpowiadał na pytania związane z teraźniejszością i przyszłością firmy.

Integracja z systemem iOS 5 potroiła dzienne rejestracje w serwisie, powiedział Dick Costolo, szef Twittera.

To będzie dla nas coś wielkiego, większego niż się spodziewaliśmy – dodał.

Podczas wystąpienia na odbywającej się właśnie w San Francisco konferencji Web 2.0, Costolo odpowiadał na pytania o powody integracji z mobilnym systemem firmy Apple.   Dlaczego producent iPhone’a i iPada nie wybrał większego gracza, Facebooka? Zdaniem Dicka Costolo Twitter i Apple mają podobną „mentalność produktową”, która pozwala „oferować prostotę w skomplikowanym świecie”.

Dick Costolo

Użytkownicy serwisu mikroblogowego dzielą się obecnie dziennie blisko 250 mln tweetów – rok temu było to „zaledwie” 90 mln

komunikatów każdego dnia. Oznacza to, że co ok. cztery dni pojawia się okrągły miliard tweetów. Co ciekawe, wzrosła również liczba aktywnych użytkowników serwisu – z 30 proc. ze 100 mln w styczniu tego roku do 50 proc. użytkowników aktywnych każdego dnia.

Tak duża liczba pojawiających się w serwisie informacji to wyzwanie dla twórców Twittera. Jak mówił Costolo, zespół koncentruje się obecnie na ułatwieniu odkrywania interesujących treści.

Musimy wymyślić sposób jak wydobywać dźwięk przy jednoczesnym oddzielaniu sygnału od szumu – powiedział szef Twittera. Dodał, że jego zdaniem możliwe jest by wkrótce osiągnąć poziom dwóch mld urządzeń podpiętych pod serwis mikroblogowy. Jego celem, jak mówił, jest dotarcie do każdej osoby na świecie.

Twitter zatrudnia obecnie 700 pracowników i do tej pory pozyskał 1,6 mld dolarów finansowania. Zapytany o możliwe wejście na giełdę Costolo odpowiedział, że firma nie potrzebuje obecnie pieniędzy, a jeśli się na to zdecyduje to na pewno w momencie, do którego będzie gotowa i dobrze przygotowana. Dick Costolo potwierdził również, że oficjalna wycena Twittera to ok. 8 mld dolarów.

Foto: Dan Farber/CNET

Dawid ZarazińskiTwitter: 250 mln tweetów każdego dnia; serwis wart 8 mld dolarów

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.