Twitter ogranicza Tweetbota i innych twórców zewnętrznych klientów

Twitter wprowadza restrykcyjne limity liczby użytkowników każdej niezależnej, zewnętrznej aplikacji. Na czym polegają najnowsze zasady Twittera?

Twitter od pewnego czasu stara się ograniczyć wpływy, jakie mają zewnętrzni deweloperzy klientów serwisu. Z tego względu wprowadzają nowe wymagania. W chwili obecnej dotknęły one firmę Tapbots, twórcę oficjalnej aplikacji Tweetbot.

Twitter ogranicza Tweetbota i innych twórców zewnętrznych klientów 1

Na swojej stronie internetowej Tapbots informuje, że program Tweetbot, dostępny w edycji deskopowej jako wersja alfa, musi ograniczyć podjęte testy dla systemu OS X. Popularna aplikacja zmuszona jest do zamknięcia testów wyłącznie na ograniczoną liczbę użytkowników – do 100 tys. osób. Twitter narzuca bowiem limity liczby użytkowników dla każdego niezależnego programu, także dla lubianego i powszechnie wykorzystywanego Tweetbota.

W przyszłości Tweetbot dla Mac ma być dostępny w wersji płatnej w Apple App Store, ale wersja alfa została udostępniona do pobrania za darmo na stronie internetowej jej twórców. Po pewnym czasie ma ona wygasnąć, ale do tej pory użytkownicy będą mogli przetestować program i sprawdzić, czy będzie on dla nich przydatny.

Firma Tapbots próbowała prowadzić negocjacje z właścicielami Twittera, aby wersja programu Tweetbot alfa nie była objęta wspominanymi ograniczeniami limitów, ale na niewiele się to zdało. Tapbots został doprowadzony do sytuacji, w której musiał zamknąć dostęp do wersji testowej Tweetbota, aby w momencie wprowadzenia w życie finalnej i płatnej wersji aplikacji móc zapewnić sobie odpowiednio dużą liczbę użytkowników.

Dodatkową zmianą na Twitterze jest usunięcie znacznika „via”, używanego przez użytkowników w momencie, gdy podawali oni informacje i chcieli podać kontakt do osoby, dzięki której zdobyli te dane.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry