Twórca McAfee poszukiwany za morderstwo

John McAfee, twórca firmy McAfee, jednego z gigantów na rynku komputerowego bezpieczeństwa, jest poszukiwany przez policję z Belize. Milioner podejrzewany jest o popełnienie morderstwa.

Twórca McAfee poszukiwany za morderstwo 1Policja z Belize poinformowała, że John McAfee jest głównym podejrzanym w sprawie zabójstwa Amerykanina Gregory’ego Faulla. Faull został zastrzelony w swoim domu znajdującym się na Ambergris Cay, największej wyspie Belize – prawdopodobnie po kłótni z Johnem McAfee, który był jego sąsiadem. Szczegóły – w tym motyw zbrodni –  nie są jasne, ale pojawiły się głosy, że Faull i McAfee nie żyli w najlepszych stosunkach i dochodziło między nimi do zatargów.

Firma McAfee została w 2010 r. sprzedana Intelowi za 7,68 mld dolarów. Jej twórca, który w 1999 r. sprzedał ostatnie udziały w spółce, od kilku lat mieszka w Belize, gdzie założył firmę specjalizującą się w dość nowym obszarem mikrobiologii, tzw. quorum sensing. Już wcześniej miał problemy z prawem – w maju tego roku został aresztowany za nielegalne wytwarzanie narkotyków i posiadanie niezarejestrowanej broni. Zarzuty zostały oddalone, a McAfee pozwał rząd Belize za nieparne aresztowanie.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry