Twórca McAfee poszukiwany za morderstwo

Opublikowano: 13 listopada 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

John McAfee, twórca firmy McAfee, jednego z gigantów na rynku komputerowego bezpieczeństwa, jest poszukiwany przez policję z Belize. Milioner podejrzewany jest o popełnienie morderstwa.

Twórca McAfee poszukiwany za morderstwo 1Policja z Belize poinformowała, że John McAfee jest głównym podejrzanym w sprawie zabójstwa Amerykanina Gregory’ego Faulla. Faull został zastrzelony w swoim domu znajdującym się na Ambergris Cay, największej wyspie Belize – prawdopodobnie po kłótni z Johnem McAfee, który był jego sąsiadem. Szczegóły – w tym motyw zbrodni –  nie są jasne, ale pojawiły się głosy, że Faull i McAfee nie żyli w najlepszych stosunkach i dochodziło między nimi do zatargów.

Firma McAfee została w 2010 r. sprzedana Intelowi za 7,68 mld dolarów. Jej twórca, który w 1999 r. sprzedał ostatnie udziały w spółce, od kilku lat mieszka w Belize, gdzie założył firmę specjalizującą się w dość nowym obszarem mikrobiologii, tzw. quorum sensing. Już wcześniej miał problemy z prawem – w maju tego roku został aresztowany za nielegalne wytwarzanie narkotyków i posiadanie niezarejestrowanej broni. Zarzuty zostały oddalone, a McAfee pozwał rząd Belize za nieparne aresztowanie.

Dawid ZarazińskiTwórca McAfee poszukiwany za morderstwo

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.