Twórcy “Hurt Locker” znów pozywają

Voltage Pictures, twórcy nagrodzonego Oscarem filmu “Hurt Locker”, zgłosili do sądu na Florydzie pozew przeciwko ponad 2 tys. użytkowników sieci BitTorrent.

Twórcy "Hurt Locker" znów pozywają 12514 użytkowników ściągających film “Hurt Locker” zostanie osądzonych przez amerykański sąd. Firma Voltage Pictures będzie starała się o odszkodowanie za wyrządzone straty w związku z pojawieniem się ich produkcji w sieci.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy studio filmowe pozywa użytkowników BtTorrent przed wymiar sprawiedliwości za nielegalne pobranie “Hurt Locker”. We wcześniejszym okresie studio to podało do sądu 24 582 osoby ściągające ich produkcję. Sprawa jednak została zamknięta w grudniu zeszłego roku. Bez wyroku.

Aktualny proces ma na celu ujawnienie tożsamości osób ukrywających się pod konkretnymi numerami IP. Voltage Pictures chce od każdej osoby łamiącej prawo uzyskać 3 tys. dolarów wpłaty za zalegalizowanie kopii filmu. Daje to łączną kwotę przekraczającą 6 mln dolarów.

TorrentFreak podaje na swojej stronie informację, że wszystkie numery IP pochodzą od jednego usługodawcy internetowego. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że Voltage Pictures porozumiało się z usługodawcą w celu uzyskania od niego zgody na udostępnienie tożsamości użytkowników poszczególnych numerów IP.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry