Twórcy Metacafe wycofali się z biznesu

Arik Czerniak i Ofer Adler – założyciele serwisu wideo Metacafe – sprzedali resztę udziałów w przedsięwzięciu. Każdy zarobił 2,5 mln dolarów – napisał TechCrunch.

Czerniak zrezygnował ze stanowiska dyrektora wykonawczego Metacafe już w lutym ubiegłego roku. Jego miejsce zajął Erick Hachenburg, wcześniej związany z Electronic Arts. Adler od początku pozostawał w cieniu wspólnika. Teraz chce skoncentrować się na projekcie IncrediMail, który także założył jakiś czas temu.

Czerniak i Adler już wcześniej pozyskali prawie 45 mln USD dla Metacafe. Dlatego łącznie posiadali zaledwie 5% akcji spółki. Już w 2006 próbowali sprzedać stronę, ale przedstawiona przez nich cena okazała się być wygórowana (200-300 mln).

Metacafe nadal należy do najpopularniejszych witryn wideo. Ma 28 mln użytkowników (według comScore). Ale w ciągu 2007 serwis urósł tylko o 15%. W przypadku YouTube było to 78%. Dzięki temu należący do Google projekt stał się 10 razy większy od Metacafe. To ostatnie zostanie niedługo pokonane przez nowego gracza – serwis Veoh (aktualnie 17,5 mln UU).

Źródło: TechCrunch

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top