Unowocześniony pakiet Lotusa- konferencje, poczta, nauka online

IBM ogłosił dostępność nowych wersji oprogramowania Lotus, które opierają się na nowych metodach pracy wynikających z szybkiego rozwoju technologii informatycznej i komunikacji. Nowe produkty są krokiem milowym w obsłudze pracy dynamicznej – współpracy, nauki i współdzielenia informacji – pokonujące ograniczenia organizacyjne, geograficzne i techniczne.

Nowa oferta IBM jest skierowana do pracowników, którzy mają potrzebę filtrowania informacji, gromadzenia wiedzy oraz bezpiecznej współpracy. Zarówno w zastosowaniach autonomicznych, jak i w połączeniu z innymi produktami, nowe oprogramowanie Lotus pozwala w znacznie większym stopniu wykorzystać posiadaną lub nowo nabytą wiedzę do realizacji ważnych przedsięwzięć i rozwiązywania problemów biznesowych. Nowe produkty wykorzystują nowości techniczne pomagające zwiększyć wydajność osób i organizacji, pomagając im osiągnąć pożądane wyniki dzięki szybszej nauce, lepszej komunikacji i zmniejszonym nakładom.

“Dzisiejsze środowisko pracy jest dynamiczne i pozwala pracownikom współpracować w czasie rzeczywistym bez względu na to, jakiej aplikacji używają” – powiedział Al Zollar, dyrektor naczelny IBM Lotus Software. “Ulepszone funkcje pracy grupowej przyniosą korzyści zarówno firmom, jak i personelowi, ponieważ pozwolą osiągnąć więcej mniejszym nakładem pracy, podnosząc końcowy zysk z inwestycji”.

Świadectwem wysokiej pozycji oprogramowania Lotus na rynku oprogramowania do pracy grupowej jest lista klientów – oprogramowanie to jest wykorzystywane przez 96 firm z listy Fortune 100, 9 największych firm chemicznych w Stanach Zjednoczonych, 14 największych na świecie firm motoryzacyjnych, 9 największych firm z branży medycznej i farmaceutycznej oraz 7 największych firm lotniczych i zbrojeniowych w Stanach Zjednoczonych.

Po uzupełnieniu portfolio produktów o nowe wersje Lotus Notes, Lotus Domino 6, Lotus Sametime 3, Lotus QuickPlace 3 oraz Lotus LearningSpace – Virtual Classroom, Lotus wyprzedza konkurencję oferując kompleksowe rozwiązania, które stanowią fundament dynamicznego środowiska pracy.

Ulepszone zabezpieczenia funkcji poczty elektronicznej w Notes 6 pomagają zwalczać kosztowne zakłócenia pracy, takie jak niepożądane wiadomości elektroniczne, tzw. spam. Obsługa bram Session Initiation Protocol (SIP) w Sametime 3 pomaga użytkownikom porozumiewać się ze środowiskami użytkowników IM (Instant Messaging), pozwalając wykorzystać mechanizmy zabezpieczające wiodącego rozwiązania na rynku korporacyjnych systemów tego typu. QuickPlace 3 oferuje ulepszone mechanizmy pracy grupowej, np. funkcje śledzenia obecności innych użytkowników w programie Sametime, a LearningSpace – Virtual Classroom umożliwia komunikację między nauczycielami i uczniami w czasie rzeczywistym, znacznie zwiększając efektywność nauki.

Skalowalność, niezawodność i bezpieczeństwo całej rodziny oprogramowania Lotus wzrastają dzięki nowym możliwościom:

Lotus Notes i Domino 6 zawierają nowe funkcje ochrony przed niepożądaną pocztą, bardziej zaawansowane mechanizmy zabezpieczeń, ulepszone narzędzia administracyjne i ponad 1000 usprawnień oprogramowania klienckiego podnosząc wydajność pracy użytkowników końcowych. Domino 6 zawiera także ograniczoną licencję na IBM WebSphere Application Server, co pozwala używać obiektów Domino w aplikacjach J2EE. Dzięki nowym funkcjom oraz możliwościom integracji z innymi produktami IBM rozwiązanie zyskuje dużą przewagę nad rozwiązaniami konkurencyjnymi, pozwalając firmie na dotarcie z ofertą do ponad 95 milionów obecnych użytkowników i zachowanie pozycji lidera na rynku Instant Messaging oraz pracy grupowej.

Lotus Sametime 3 to pierwszy korporacyjny system IM oraz wirtualnych spotkań, który umożliwia nawiązanie bezpiecznego połączenia między grupami użytkowników.
Lotus QuickPlace 3 jest ściśle zintegrowany z Lotus Sametime, dzięki czemu użytkownicy wiedzą, czy inni użytkownicy są dostępni w sieci i mogą zorganizować e-spotkanie lub chat w oparciu o Sametime bezpośrednio z poziomu QuickPlace. Ulepszenia te oparte na stabilnej architekturze Lotus Sametime i QuickPlace, zapewniają jeszcze bardziej niezawodną platformę pracy grupowej.

Lotus LearningSpace – Virtual Classroom to łatwy do wdrożenia i ekonomiczny system nauki elektronicznej sieci Internet, który pozwala na bezpośrednią współpracę między nauczycielami oraz uczniami i pomaga organizacjom w szybkiej realizacji programów szkoleniowych. Jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które muszą często szkolić pracowników pracujących w różnych miejscach, partnerów biznesowych i dostawców w najistotniejszych kwestiach, takich jak przepisy rynkowe, zmiany w ofercie i przekształcenia firmy.

Oprogramowanie Notes i Domino 6, Sametime 3, QuickPlace 3 oraz LearningSpace – Virtual Classroom są już dostępne. Nowe produkty przeszły pomyślnie testy beta, a pierwsze wdrożenia przeprowadzono u takich klientów, jak DaimlerChrysler, JPMorgan Chase, KEMET i Countrywide Insurance

http://www.lotus.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry