Veracomp dystrybutorem McAfee

McAfee oraz Veracomp podpisały umowę o współpracy. Na podstawie zawartego porozumienia Veracomp został autoryzowanym dystrybutorem wszystkich produktów McAfee w Polsce, a także na Litwie, Łotwie i Estonii.
Na mocy podpisanego kontraktu w ofercie Veracomp znalazła się pełna gama rozwiązań McAfee – od popularnego na rynku polskim oprogramowania antywirusowego dla użytkowników domowych, przez rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw, po specjalistyczne rozwiązania dla dużych firm. Krakowska spółka została dystrybutorem systemów prewencji włamań, ochrony przed spamem i wyciekiem informacji oraz zaawansowanych rozwiązań do analizy ruchu sieciowego i zarządzania polityką bezpieczeństwa.

Jako dystrybutor realizujący strategię dystrybucji z wartością dodaną (VAD – Value Added Distributor), Veracomp zamierza budować swoją przewagę konkurencyjną oferując produkty McAfee wraz z usługami wsparcia technicznego, szkoleniowego i marketingowego. Podpisanie umowy z McAfee to dla Veracomp rozszerzenie oferty w zakresie bezpieczeństwa informatycznego, które od lat jest jedną z kluczowych specjalizacji technologicznych dystrybutora.

„McAfee oferuje unikatowe na rynku, kompleksowe podejście do bezpieczeństwa informatycznego. Choć firma jest kojarzona głównie z rozwiązaniami antywirusowymi, siłą McAfee są rozwiązania do zarządzania ryzykiem informatycznym i zarządzania systemami bezpieczeństwa. Dlatego podjęcie współpracy pozwoli nam zwiększyć udziały na rynku dystrybucji bezpieczeństwa informatycznego.” – mówi Jerzy Trzepla, kierownik działu bezpieczeństwa w Veracomp. „Umowa dotyczy również wybranych rynków zagranicznych w tym: Litwy, Łotwy i Estonii. W krajach tych Veracomp ma już zbudowany kanał sprzedaży i sieć partnerów, co znacznie ułatwi promocję i sprzedaż rozwiązań McAfee wśród tamtejszego biznesu.”

„Skuteczne wdrażanie rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa informatycznego wymaga specjalistycznej wiedzy zarówno na temat zagrożeń, jak i specyfiki rozwiązań bezpieczeństwa. Veracomp, mający wieloletnie doświadczenie w tym obszarze jest dla nas ważnym partnerem, który nie tylko będzie dbał o dostępność produktów McAfee, ale także oferuje wsparcie handlowe i techniczne. Ważna jest też dla nas możliwość rozszerzenia kanału sprzedaży o partnerów Veracomp nie tylko w Polsce, ale również w krajach bałtyckich” – powiedział Dominik Sumowski, Channel Account Manager w McAfee Polska.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry