Vobis Lx I7 965 Platinum mistrzem wydajności

W najnowszym numerze miesięcznika „PC World” (4/2009) przedstawiony został ranking komputerów stacjonarnych w różnych konfiguracjach i kategoriach cenowych. Po rzetelnych i dokładnych testach możliwości każdej z platform, specjaliści uznali, że pierwsze miejsce należy do Vobis Lx I7 965 Platinum i tym samym wyróżnili produkt znakiem – „Najlepszy zakup”.

Specjaliści PC World wybrali modele z różnych grup cenowych i kategorii konfiguracyjnych, dokonując ich oceny pod względem m.in.: wydajności, możliwości, a także jakości, w tym również podzespołów. Punktowana była również oryginalność oraz komfort pracy pod kątem głośności przy maksymalnym obciążeniu procesora. Co ważne, w celu zbadania stabilności pracy sprzętu, testy przeprowadzono kilkakrotnie. Ocena produktów odbywała się za pomocą specjalnie przygotowanego na tę okoliczność oprogramowania. Pomiar ich głośności odbywał się natomiast w specjalnej komorze. Wydajność w grach została oszacowana na podstawie wyników testów w 3DMark Vantage, w dwóch trybach pracy rozdzielczości.

plaforma_vobis_2Każdy z testowanych komputerów mógł otrzymać maksymalną ocenę 10 punktów w sześciu kategoriach: możliwości, jakość, wydajność w grach, głośność pracy, opłacalność i ocena końcowa. Komputer Vobis LX I7 Platinum okazał się bezkonkurencyjny w 3 kategoriach: możliwości, wydajność w grach i ocena końcowa, zdobywając w nich kolejno 7.4, 9.5 i 7.5 punktu.

Wyróżniona znakiem „Najlepszy zakup” zwycięska platforma Vobis, zadebiutowała na rynku listopadzie 2008. Jej głównym atutem jest procesor Intel Core i7 Extreme 965, bazujący na nowej architekturze – Nehalem – umożliwiający zwiększenie wydajności o 25 % przy aplikacjach wielowątkowych, a także szybszą edycję i kodowanie video plus – nawet do 40%. Wykonany w technologii 45nm procesor posiada najbardziej zaawansowane rozwiązania, m in.: Hyper-Threading – polegające na tym, że dwa niezależne wątki mogą korzystać z tych samych jednostek wykonawczych procesora. W rezultacie czterordzeniowy procesor jest w stanie wykonać 8 operacji jednocześnie co skutkuje wysokim wzrostem wydajności w zadaniach obsługujących wielowątkowość, takich jak, rendering, malowanie obiektów 3d, kompresowanie, itd.

platforma_vobis-1Na uwagę zasługują również odpowiednio dobrane i skonfigurowane komponenty, takie jak: połączone w technologii SLI karty graficzne GeForce GTX 260, dwa dyski twarde o pojemności 750 GB, pamięć RAM DDR3 6 GB czy nagrywarka Blu-Ray a także Windows Vista Ultimate 64bit, najbardziej kompletne wydanie systemu Windows Vista zapewniające potrzebną w pracy moc, zabezpieczenia i funkcje mobilne oraz wszystkie funkcje związane z rozrywką, bez których nie jest możliwa dobra zabawa.

Komputer dostępny jest w sieciach salonów Vobis na specjalne zamówienie w cenie: 11 111 zł.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top