Vobis z UNICEFem

Vobis włączył się do akcji, mającej na celu zapewnienie dzieciom w Krajach Trzeciego Świata godziwych warunków życia. Na rzecz organizacji przekazywane są pieniądze z firmy Eco Service, należącej do Grupy Black Point, która pozyskuje z rynku zużyte kartridże dostarczane przez Klientów do salonów Vobis. Dodatkową korzyścią wynikającą z kampanii jest wspieranie ochrony środowiska poprzez odpowiednie segregowanie zużytych materiałów eksploatacyjnych do drukarek.
Od 14 listopada, w każdym sklepie Vobis znajdują się oznakowane pojemniki, do których można wrzucać zużyte kartridże do drukarek.  Akcja ma na celu edukację i pomoc w ochronie środowiska naturalnego. Działania Vobis nakłaniają Klientów do pozbywania się zużytego osprzętu w specjalnie przygotowanych miejscach, uczy odpowiednio wykorzystać fakt ich nieprzydatności. Niezutylizowany kartridż nie ulega rozkładowi, przyczyniając się do dewastacji środowiska naturalnego.

„Odpowiednia segregacja sprawia, iż kartridże oraz inne zużyte akcesoria do drukarek nie wyrządzają szkody Ekosystemowi. Udział w tym przedsięwzięciu jest dla nas istotny, ponieważ sami posiadamy w swojej ofercie takie produkty.”  – mówi Patrycja Zachara Junior Brand Manager Vobis

Istotnym elementem akcji jest możliwość wsparcia najmłodszych mieszkańców Krajów Trzeciego Świata. Za każdy z oddanych przedmiotów firma Eco Service przekazuje 1,50 zł na programy pomocy dzieciom.
„Ta suma jest wystarczająca, by zakupić 5 szczepionek ratujących zdrowie, 50 tabletek pozwalających na odkażenie 250 l wody. Za 1,50 zł możemy także podarować pięciorgu dzieciom zestawy edukacyjne, zawierające ołówki i książki do ćwiczeń” – tłumaczy Marcin Adamski, prezes Eco Service.
„UNICEF od lat walczy z trudną sytuacją dzieci w krajach najbiedniejszych. Ważne jest by przywrócić im ich podstawowe prawa oraz zapewnić im odpowiedni standard życia. Mamy nadzieję, że zebrana kwota znacznie wesprze działania organizacji” – dodaje Patrycja Zachara

www.vobis.pl/unicef

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top